Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ismertek parlagfű-allergiás...

Ismertek parlagfű-allergiás embereket?

Figyelt kérdés

Naponta hallom, hogy a lakosság 20 százaléka, azaz 2 millió ember allergiás Magyarországon a parlagfűre. Én ezt nagyon erős túlzásnak, rossz becslésnek tartom. Sem a családban, sem az ismeretségi körömben nem tudok allergiásról, de sem az utcán, sem üzletben, szinte sehol nem látok vörös szemű, orrfolyós embereket, pedig elég fertőzött részen lakom. Orvosnál szerintem a lakosság 1 százaléka sem volt még parlagfű-allergia miatt. De akkor honnan vették a 20%-ot?

Nektek mi a véleményetek erről? Nektek minden ötödik ismerősötök tüsszög most?



2015. aug. 29. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán négyet, ötöt.
2015. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok ismerősöm van így.. Munkahelyen is látok jópár kollégát, hogy csak szemcseppel bír látni.. Én is ilyen vagyok sajnos, pontosabban én egész évben antihisztamint szedek ilyenkor duplán, és így nincsennek erős tüneteim, max a szemviszketés.. De buszon is hallok sok panaszkodó embert.. ha nem is a lakosság 20%-a de elég sok ember allergiás..
2015. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon megyek ki a lakásból ha tehetem (másik allergia miatt, de parlagfűre is allergiás vagyok), szóval nem látom mi van, de ismeretségi körömben van pár allergiás, bár nem minden 5. ismerősöm az igaz..bár ugye sokan szednek valamit ami miatt nem prüszkölnek végig mindent miközben járkálnak, szóval nem biztos, hogy észre veszed őket.
2015. aug. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha valaki ettől szenved, és természetesen irtani kell, még ha 5% is.


Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 30. 09:15
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem pl. a szájpadlásom és a fülem viszket írtózatosan. Az orromat időszakosan kell fújni csak, tüsszögni pedig nem szoktam. Tehát rólam nem is gondolnád, hogy parlagfűre allergiás vagyok.
2015. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Én nem Magyar országi vagyok, de 2-3 at ismerek.

(Vajdaság)

2015. aug. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én sokat ismerek, családban van vagy 3-4, én is az vagyok, de nagyon.
2015. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok és a testvérem is az.
2015. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van ott több kérdés is! Én nem kételkedem abban, hogy ilyen létezik, csak az örökké 20 %-ról beszélőket tartom hazugnak. Az a 2-3, 3-4, hány emberből ennyi? 100-150? Százalékban ez mennyi? Tényleg kíváncsi lennék erre.
2015. szept. 2. 18:54
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

én elhiszem a 20%-ot, mivel rengetegen vannak a környezetemben, akik ettől szenvednek


nem mindegy neked egyébként? örülj, hogy a te környezetedben nincsenek orrot fújó, tüsszögő, kivörösödött szemű emberek, és hogy te sem vagy az


lehet, hogy azért nem látod, mert gyógyszerrel úgy ahogy karban lehet tartani!!!

2015. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!