Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogy lehet, hogy két évig...

Hogy lehet, hogy két évig szünetelt a pollenallergiám?

Figyelt kérdés
Kb. hat éve voltam már allergiás így augusztusban a parlagfűre, sőt, egy idő után már tavasszal is kijött valamire az allergia úgy márciustól májusig-júniusig, majd két évre teljesen megszünt. Most pedig ismét padlón vagyok. Viszket a szájpadlásom, fülem... Ez vajon hogy lehet?

2015. aug. 30. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Az immunrendszered az alatt a ket ev alatt topon volt vagy valahogy elkerulted a nagy pollenszezont (tengernel nyaraltal, hegyekben voltal stb.). Most megint rosszabb helyzetben vagy egeszsegileg.

Esetleg meg keresztallergia lehetseges pl. valamilyen etelt dinnye? Ket evig nem ettel most igen es felerositi az allergiad.

Arra probalj rajonni, mi volt mas ket evig? Hatha akkor kesobb ujra enyhulhetne az allergiad.

2015. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most, hogy írod az immunrendszert...

Az valóban más úgymond állapotban volt az utóbbi években. Viszont nem toppon, hanem pont hogy padlón. Most, közel egy éve erősítem rengeteg gyümölccsel, zöldségfélével, káros adalékok kerülésével, tehát ahogy csak lehet. Tehát inkább most van toppon az immunrendszerem.

Érdekes ellentmondásos helyzet...

2015. aug. 30. 15:37
 3/3 anonim ***** válasza:

"Az valóban más úgymond állapotban volt az utóbbi években. Viszont nem toppon, hanem pont hogy padlón." - akkor megvan a magyarázat. Már az első választ olvasva akartam írni: ha padlón van az immunrendszered, az pont hogy egy csomó mindennek a tüneteit lefedheti, elvégre nincs az adott dologra immunválaszod.

Ha a parlagfüvet szárítva fűszernek eszed vagy teának iszod, attól elvileg elmúlik az allergiád.

2015. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!