Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4hónap után kijelentett a...

4hónap után kijelentett a munkadóm, de utána másnap visszajelentett de a munkaviszonyom nem szünetelt és ugyan azt a melóm csinálom és ott. Akkor megint próbaidős lettem papír szerint?

Figyelt kérdés
8óráról át jelentettek 6órára és ezért jelentett be újra.

2013. ápr. 10. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lettél újra próbaidős!
2013. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Csak, hogy tisztázzuk.

Ha "csak" munkaszerződés módosítás történt 8 órásról 6 órásra, akkor nem indul előlről a már letelt próbaidő.


Ha új munkaszerződést kaptál, új dátumokkal az új munkaidőddel, és van benne próbaidő kikötve, akkor újra indul egy új jogviszonyban a próbaidőd. Ehhez viszont az előző jogviszonyt hivatalosan meg kellett, hogy szüntesség, tehát a leszámolási tortúra ilyenkor kötelező elem.


Akkor, hogyan is történt?

2013. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

" nem köthető ki jogszerűen próbaidő, ha a munkavállaló korábban már dolgozott azonos, vagy hasonló munkakörben ugyanannál a munkáltatónál."

2013. ápr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
dolgoztam 4 hónapot aztán változott a munkaidőm 8óráról 6ra és néztem az ügyfélkapun és ott láttam hogy febr.28al megszünt a munkaviszonyom és 03.01től újra bevagyok jelentve ugyan annál a munkaadónál, de közben végig dolgoztam.
2013. ápr. 10. 11:12
 5/8 A kérdező kommentje:
új munkaszerződést kellett volna kanom de még nem kaptam meg.
2013. ápr. 10. 11:12
 6/8 A kérdező kommentje:
csak azért érdekel a dolog mert szeretnék melóhelyet váltani és hogy akkor szükséges e a felmondási idő meg h nekem kell e indokolni a kilépésemet stb
2013. ápr. 10. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
3.-nak idéztem neked az ide vonatkozó szabályból. Ha ezt nem tudod értelmezni, akkor hogyan magyarázzam el még jobban?
2013. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszolótól kérdezném, hogy az MT melyik részében van, hogy nem lehet újra próbaidőt kikötni, ha már dolgozott ott a munkavállaló stb.?

Én ilyet nem találtam.

2013. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!