Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Eves utan, közben folyik az...

Eves utan, közben folyik az orrom, köhögök. Valaki mas is szenved ezzel? Gustatoricus rhinorrhoea

Figyelt kérdés

Mar több eve, eves utan közben, mindegy, hogy mit hidegen vagy melegen, folyik az orrom, kesöbb valadek csorog a garatomba, es köhögök. Voltam allergologusnal, füll orr gegesznel csinaltak mr-t ct-t kivettek a mandulam, semmi valtozas... semmire nem vagyok allergias, nincs hisztamin intoleranciam.


legutolso Allergologus azt modta, hogy van egy ilyen betegseg, hogy a szervezet az etel bevitelere reakcioul hibasan valadekot termel. a neve gustatoricus rhinorrhoea, de hogy mit kezdhetek vele fogalma se volt. Esetleg van valakinek ugyan ez es segit rajta valami? allergiagyogyszert orrsprayt mar probaltam...



2015. okt. 6. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az állapot valóban létezik. Arcidegbénulása nem volt véltlenül? (Nem feltétele, csupán kíváncsi lettem.) Én mindenképpen lokális szerrel próbálkoznék, ha a tünete életvitelében zavarja. Az ipratropium-bromidot tartalmazó orrsprayt vagy inhalációs port próbálta már? Ezeket a szereket krónikus obstruktív légúti betegség és asthma kezelésében használják, ezért az Ön problémájának kezelésére szolgáló ötletszerű alkalmazás mindenképpen off-label volna, ami azt jelenti, hogy az orvos részéről szükség van némi bátorságra és vállalkozó szellemre. Egy tapasztaltabb fül-orr-gégészhez érdemes fordulni a kéréssel, viszont lehet, hogy szükség lesz kardiológiai vizsgálatra, hogy nincs-e ellenjavallata a szer alkalmazásának. Az orvosnak mondja, hogy: gustatoricus rhinorrhoea, amit a szakirodalom szerint helyileg adott atropinnal lehet kezelni, és Ön ezt szeretné. Sok sikert!

2015. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a a valaszat!


Arcidegbenulas nem volt! Kardiologusnal voltam mas miatt tavaly, ott rendbe van midnen!


Most Allergodil orrsprayt hasznalok, aminek a hatoanyaga Azelastin Hidroclaorid.


Ha az ön alltal ajanlott orrspray is jo lehet szivesen kiprobalom!

2015. nov. 5. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!