Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rühességet állapítottak meg....

Rühességet állapítottak meg. Mennyire kell figyelni a ruhák fertőtlenítésére?

Figyelt kérdés

3 féle szert szedek rá, tegnap pl. nem is tudtam aludni egyáltalán annyira viszketett a bőröm, ma már elkezdtem a kezelést.

Azt mondták hogy minden ruhát amivel érintkeztem ki kell mostni, és azt is olvastam, hogy az ágyat is nejlonnal el kell zárni egy hétre. Máshol 4 hónapot! olvastam. nem tudok eligazodni? Ilyen alapon ahová leültem, azt is le kell nejlonozni (légmentesen), meg lehet hogy a lappangási idő alatt is voltam valahol, akkor azokat is. Az egész lakás egy nagy nejlon lenne és sehová nem tudnék leülni se lefeküdni. Mennyire kell ezeket komolyan venni? Mer ok, hogy kiporszívózok, az ágyat is, meg felhúzom naponta az új ágyneműt, meg a ruháimat, kabátomat, táskámat, párnákat kimosom, de azért a kanapét, ágyat, vagy bámi egyebet amivel esetleg érintkezhettem (nem is tudom) azér szinte lehetetlen lenne megoldani. mennyi esély van a visszaferztőződésre? Valaki tájékozottabb mint én?



2015. okt. 21. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

A rüh egy atka, ergo, ízeltlábú, ergo, döglik a rovarirtóktól.

Mindent mocskosul át kell fújni erős és tartós hatású, csótányirtó aeroszollal. A ruhákat 70 fokon kell kimosni. A porszívózása mit sem ér. Hipózás a felületeken hasznos.

Megjegyzés: hacsak nem vagy juhász - de akkor ismernéd a rühöt -roppant koszos egy valaki lehetsz, ha megrühesedtél. Nem ártana magasabb fokú higiénai normákat meghatározni saját magadra. Más okból is.

2015. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy -jellemzően az erre az oldalra látogatók egy részére- nagyon tájékozott vagy a higiéniai szokásomról. Hát egyáltalán semmi baj a higiéniás szokásaimmal, amit viszont feltételezel, az sértő. A bőrgyógyász mondta, hogy nagyon gyakori manapság ez a dolog, és a tömegközlekedésem is el lehet kapni.
2015. okt. 21. 22:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Első, tévedsz. Nem kell, hogy az ember maga is igénytelen legyen ahhoz, hogy elkapja. Elég, ha egy olyan emberről ráugrik a rüh valamire, amivel egy másik ember érintkezik. Pl. szálláshelyen a matracról, vagy akár a próbafülkében egy ruháról. De leginkább közvetlen érintkezéssel terjed, bőrről-bőrre. Ez nem csak "csövesbetegség". Ugyanúgy ahogy a tetű, a rüh is főleg ott van jelen, ahol sok ember tartózkodik együtt.


Kérdező. Annyira nem kell túlparáznod a dolgokat. Elég, ha ebben az időszakban az ágyneműdet és ruháidat minél forróbban kimosod de legalább 60 Cfokon, és a ruháidat nem cserélgeted barátnővel vagy tesóval stb. Az emberi rüh gazdatest nélkül csak mintegy 2-4 napot képes életben maradni, utána éhen hal, tehát nem kell attól félned, hogy még hetek múlva is visszafertőződsz a saját ágyadtól vagy ilyesmi. Csak a nőstény fúr járatokat a bőr alá, ahová a petéket rakja, a hím nem. És általában egy nőstény elég is a fertőződéshez.

Csak tablettát kaptál? Nem kaptál folyadékot vagy krémet, amivel bekened a testedet? Az a leghatásosabb, az közvetlen képes kinyírni őket a bőrödben.

2015. okt. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben megnézetném egy másik orvossal is, és egy harmadikkal is. Ha mindhárom azt mondja hogy rüh, akkor bevetném a régi jól bevált módszert a rüh ellen. Hamuval jól bedörzsölni. A környezeted akkor fertőz, ha már több hejen véresre vakartad a testedet, de még akkor sem biztos, hogy az ágyneműbe bekerült. A rüh ugyan is csak is a bőrben él meg és ott is szaporodik.
2015. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ezt mind bőrgyógyász állítod utolsó?

Én mindenhol azt olvastam, hogy ruhák, ágyneműk fertőtlenítése, plusz 60+-os mosás, majd vasalás (esetleg), más családtagokon meg a kezelés Linoleum Scabbicidummal.

2015. okt. 22. 13:59
 6/14 életvirág válasza:
szia!milyen szert irtak fel neked?azt tudom hogy nagyon nehezen lehet tőle megszabadulni.mindent fertőtleniteni kell ruhákat 60 fokon mosni, gőzölni vasalóval, mindenkiét akikkel együtt élsz és őket is kezelni kell ugyan úgy ugyan abban az idöben.kárpitos bútorokat nejlonozni légmentesen.állitólag a linimentum scabidicum jó rá vagy a novascabin.de a kénes szappanokat krémeket is jó még használni kezelés után egy ideig.ha nem múlt el akkor ismételni a kezelést.de túlzásba nem szabad vinni.ja és ha szőnyeg van akkor ajánlatos kirakni a lakásból amig nem múlik el a rüh.ja és takaritás tárgyakat bútorokat csak gőzöléssel.
2015. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Najó hát ez kb kivitelezhetetlen h gőzölés, mivel nincs gőzölő cuccunk. A szőnyegeket anyukám nem fogja hagyni h kirakjuk. Nejlonunk nincs annyi, hogy minden bútort lefedjünk. Különben is minek? Nem ülök addig a bútorokra, addig meg csak kihal pár nap alatt, míg nem ülök rájuk, nem?

Még egy kérdés, a tenyérrel nem lehet átadni, ugye? Mert kb az ember a tenyerét használja a legtöbbet.

2015. okt. 22. 17:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok bőrgyógyász, de a rühességet ismerem. A fertőző rühesség az már hólyagos, vagy és nedvezik.

Nem kell mindenféle baromságnak hitelt adni amit olvasol. Főleg nem itt a netten! De még a hitelt érdemlően bizonyított állítások sem mindig igazak amiket a tankönyvekből lehet olvasni!

2015. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jó de nem kell ahhoz váladékozás hogy fertőző legyen. Énis úgy kaphattam el, hogy leültem valami helyre a bkv-n ahol valaki ült előttem. Meg a rüh a bőr felszínen szaporodik, szóval onnan simán át tud kerülni más emberre anélkül is hogy bármi féle gennyezésem lenne.
2015. okt. 23. 09:42
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

Jó de nem kell ahhoz váladékozás hogy fertőző legyen. Énis úgy kaphattam el, hogy leültem valami helyre a bkv-n ahol valaki ült előttem. Meg a rüh a bőr felszínen szaporodik, szóval onnan simán át tud kerülni más emberre anélkül is hogy bármi féle gennyezésem lenne.

Ha a rüh a bőr felszínén szaporodna, akkor szimplán le lehetne mosni. A nedvezés az viszont nem genny, hanem nyirok. A nyirokkal kerülhetnek egyik emberről a másikra.

Az ember szervezete maxszimálisan ellenáll ezeknek az élősködőknek alapjáraton. Neki sokat kell kűzdeni mire bejut a felszín alá, és ott is van a szervezetnek védekezése. Ezen egyike a viszketés, mikor is saját körmöddel vakarod ki az élősködőt. Ha a keletkezett seb ezután nedves, az jelzi, hogy vannak még ott nem odavaló részecskék.

Biztos, hogy rühes vagy? Mert az orvos, akinek még nem volt dolga ezzel, csak a tankönyvekből tud néhány dolgot, annak természetesen a megfélemlítés a cél, hogy aztán menjél dilipiruláért is.

2015. okt. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!