Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Rühességet állapítottak meg....

Rühességet állapítottak meg. Mennyire kell figyelni a ruhák fertőtlenítésére?

Figyelt kérdés

3 féle szert szedek rá, tegnap pl. nem is tudtam aludni egyáltalán annyira viszketett a bőröm, ma már elkezdtem a kezelést.

Azt mondták hogy minden ruhát amivel érintkeztem ki kell mostni, és azt is olvastam, hogy az ágyat is nejlonnal el kell zárni egy hétre. Máshol 4 hónapot! olvastam. nem tudok eligazodni? Ilyen alapon ahová leültem, azt is le kell nejlonozni (légmentesen), meg lehet hogy a lappangási idő alatt is voltam valahol, akkor azokat is. Az egész lakás egy nagy nejlon lenne és sehová nem tudnék leülni se lefeküdni. Mennyire kell ezeket komolyan venni? Mer ok, hogy kiporszívózok, az ágyat is, meg felhúzom naponta az új ágyneműt, meg a ruháimat, kabátomat, táskámat, párnákat kimosom, de azért a kanapét, ágyat, vagy bámi egyebet amivel esetleg érintkezhettem (nem is tudom) azér szinte lehetetlen lenne megoldani. mennyi esély van a visszaferztőződésre? Valaki tájékozottabb mint én?



2015. okt. 21. 21:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

De annyit még megtehetsz, a saját megnyugtatásod érdekében, hogy mezőgazdasági, vagy kisállatboltban veszel egy tubus olyan permetszert, ami öli ezeket az élősködőket, és szétpermetezed a lakásban. Minden olyan helyet, ahol szerinted megbújhatnak a kis pókok. Azután egy tüzetesebb porszívózás, és már is fertőtlenítve van a lakás. A szer neve biokill, de van még ezen kívül is más gyártótól való bogárölő szer is.

A bőrödet meg dörzsöld be hamuval, ott ahol viszket, de csak akkor, ha megbizonyosodtál arról, hogy az valóban rüh. Egyébbként az atkát szabad szemmel is lehet látni, egy erős fényű lámpával a bőrt sötétben átvilágítva.

2015. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Gondozatlannak ahhoz kell lenni, hogy elterjedjen a testeden a rüh. Ismerősöm gyereke az iskolában szerzett ilyen fertőzést. Valószínűleg a tornaöltözőben fertőzték meg egymást a kisfiúk, mert az iskolában egyszerre több gyereken jelentkezett egyszerre, a combjukon, mintha az öltöző padjáról jutott volna a bőrükre.
2015. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 torpilla22 válasza:
76%
Már ne is haragudjanak egyes emberek de a rühességet bárki elkaphatja!Nem csak éppen a retkessebek sajnos tudom magamrol ugyanis most én ebben a cipőben járok sajnos én is elkaptam!Hogy honnan az passz de orvos elmondása szerint jármüveken is el lehet kapni!Nem hiszem hogy pont azzal kéne kezdeni hogy lehordom a másikat hogy milyen retkes!!!Valoszinűleg az illető saját magábol indul ki!!!Viszont lenne már egy kérdésem ha itt tartunk!Sajnos mivel elkaptam én is ezt a szemét rühességet kaptam rá linimentumot meg kénes krémet amiből mind a kettőt a használati utasitásoknak megfelelően használtam!De mivel nekem nem használt a linimentum vettem Novascabint azt ugyan ugy magamra kentem mint a linimentumot de viszont már hatásosabb volt egész éjjel tudtam nyugodtan aludni nem vakaroztam nem viszkedtem!Viszont most nappal már ujra viszkettem azt viszont már kámforos krémmel kentem le!A kérdésem az lenne hogy honnan és miből tudom meg hogy már nem vagyok rühes mert azt tudom hogy a viszketés tovább tart mint maga a betegség???!!Örülnék ha valaki tudna nekem erre válaszolni???!!!!
2015. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A viszketés még hetekig is eltarthat. Onnan tudhatod, hogy a kezelés után 4 héttel sincs semmi, akkor szinte biztos hogy már nem vagyok rühös. A peték kb 1 hét alatt kikelhetnek, és újra fertőznek, ezért érdemes hetente megismételni a kezelést. No persze ez függ a kezdeti tünetektől is. A viszketésre antihisztamin tartalmú gyógyszert (allergia ellenes gyógyszer) jó addig míg el nem múlik. Ami miatt viszketsz az az ürülés és a lerakott lárvák miatt van.
2015. nov. 28. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!