Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Élesztőtől végtagfájdalom?

Élesztőtől végtagfájdalom?

Figyelt kérdés

Ételallergiások és candidások tapasztalatára lennék kíváncsi; elvileg candida albicans-t diagnosztizáltak a torkomban és az emésztésemben vagy egy fél éve, tartottam a diétát, és egy ideje már semmi tünetem nincsen.

Nem ettem semmi élesztőset se hónapokig, hisz az élesztő gomba, tehát kerülendő ilyenkor. De most hogy már hetek óta nincsenek tüneteim, megpróbálkoztam egy glutén-mentes, laktózmentes pogácsával (biztos ami biztos, minél mentesebb), de először a mellkasomban kezdődött egy szúró, nyilalló fájdalom, majd kiterjedt a vállaimra, hátamra, ki a karjaimba, sőt, a lábaimba is végig...

Akárhogy keresgélek a neten, nem találok semmi olyat, ami összekapcsolná az étel-allergiát (főleg az élesztőt) a végtagfájdalommal...

Valamelyikőtöknek van bármi ilyesmi tapasztalata?



2015. okt. 22. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
ez nem allergia, ezt úgy hívják lupusz. az ilyen fájdalmakat a huzat, meghülés erősíti fel. infralámpával lehet csökkenteni a kínokat
2015. okt. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kálcium, vagy magnézium hiánytól van néha végtag és hát, lábfájdalmam. Ilyenkor sok folyadékot kell inni és elmúlik.
2015. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az élesztőben ugyan gomba van,de nem Candida fajú. Nem emlékszem a nevére,de utánanézhetsz. A Candida spórás,ami az élesztőben van,nyelesgomba.
2015. okt. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Végtagfájdalom sok dologtól lehet,fertőzéstől kezdve egyszerű tápanyaghiányig. Ha gondolod,írj privit.
2015. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bicsánat, a Candida sarjazógomba(osztódással szaporodik,mint a baktériumok),az élesztőben levö,nyelesomba meg beporzással,azaz spórával szaporodik
2015. okt. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de hadd zárjak ki ebből több felvetett lehetőséget: nem vagyok megfázva, nem vagyok kitéve huzatnak.

Ismerem, milyen a vitaminhiánytól begörcsölt lábfájás, de ez nem az.

Mondom, közvetlenül azután jött rám, hogy ettem egy majdnem minden mentes pogácsát, és szépen lekövethető útvonala volt a mellkasomtól a végtagokig (a gyomrom is fájt egy pontnál)

Ez lefutott olyan másfél-két óra alatt, és elmúlt.


És még akkor volt ilyen tünetem, mikor csak kezdődött kialakulni a candida, de még nem diagnosztizálták. Akkor is kétszer, kenyér evése után lettem ilyen rosszul, csak akkor jobban a szívem köré koncentrálódott a fájás, azért szívproblémára gondoltunk, de minden más hasonló volt.


Lady Lavender, érdekes, amit mondasz, ehhez nem tudok hozzászólni, mert nem értek ennyire ehhez, csak azt tudom, hogy tényleg minden, ami kicsit is erjesztett (ecet, alkohol), azoktól is rosszul voltam, és kis mértékben most is vagyok.

A gasztroenterológus egyértelműen candidát diagnosztizált pár hónapja.


De azért mindjárt írok privát üzenetet is, köszönöm!

2015. okt. 23. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!