Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végtagfájdalmat okozhat-e...

Kovacs.aliz95 kérdése:

Végtagfájdalmat okozhat-e stressz?

Figyelt kérdés
Szóval nem is tudom, hogy hol kezdjem. Azzal indult az egész, h találtam magamon egy foltot, a neten utána olvastam és már teljesen úgy voltam h halálos betegségem van, amíg el nem mentem bőrgyógyászhoz tiszta ideges voltam. Most műtöttek a napokban azt mondták semmi esélye, h rosszindulatú legyen.A műtét is rendben lezajlott semmi probléma nem volt. A vérvételes adatoktól is kicsit megijedtem mert volt benne pár minimális eltérés de az orvos azt mondta h ez normális. Szóval a műtét óta persze nem egyből ébredéstől hanem kb azóta ilyen fura végtagfájdalmaim vannak, nem folyamatosak, és nem erősek hanem olyan mintha a csontomban lenne vagy nem tudom. Az lenne a kérdésem, h ezt okozhatja-e a stress vagy esetleg ez pszichés probléma? Ha nem, akkor ez minek a tünete?

2015. jún. 27. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hipochonder vagy, és igen, az okoz olyan erős feszültséget, hogy fájdalom formájában jelentkezik. Tipikus jellemzője ezeknek, hogy ha nem figyelsz rájuk, akkor nem is érzed őket.

Nyugodj le, és soha, de SOHA többet ne diagnosztizáld magad a netről. Nem viccelek, aki ilyen pszichés alkat, annak nem kell ez az idegesség.

2015. jún. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, én is arra gondoltam, h ezt az egészet csak én képzelem be magamnak. De nem tudom mitől alakult ez ki, én eddig nem voltam ilyen. Az utóbbi 1-2 hónapban jött elő ez a probléma nálam. Minden reggel úgy kelek, hogy hátha már megszabadultam tőle, de ahogy rágondolok már egyből jelentkezik, próbálok jó dolgokra gondolni, meg terelni a figyelmemet, de ez nem megy a nap 24 órájában. Remélem meg lehet ezt a problémát valahogy véglegesen oldani, csak nem tudom mi ennek a módja.
2015. jún. 27. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Okozhat a szorongás izomfeszülést, ilyenkor érezheti az ember úgy, hogy izületi vagy csontfájdalmai vannak. Nálam ez gyakori, de nem igazán zavar.


Gyszer csökkentés(pszichiátriai gyógyszer)vagy elhagyás is szokott ilyennel járni, mivel a csökkentés v elhagyás megvonási tünete épp a szorongás.

2015. jún. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szorongás megszüntetése a gyökeres megoldás. (Ennek céljából pszichológust is érdemes felkeresni, ha másképp nem megy).


Masszírozás, szauna ellazítja az izmokat. Ha erős a fájdalom , akkor fájdalomcsillapító segíthet.


Nekem gerinc problémáim is vannak, sokszor a fájdalom nálam pszichés és "szervi" is egyben, összeadódik.

2015. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor a lábaim fájnak, a csomós izom, viszont a derekamnál van. Ha a csomós részt masszírozom(ahol nem érzek fájdalmat), akkor a lábszárnál érzett fájdalom enyhül.


Amit érzel lehet pszichoszomatikus is (tehát nem feszes izom vagy más azonosítható kiváltó ok okozza) ,az "agyad" hozza létre.


Van pszichés vakság, bénulás is.


Egy szintig természetes, hogy labor lelet eltérés, egyéb tünet aggasztja az embert. Van egy határ, ami már túlzott reakció. Ha ez ismétlődik érdemes szakemberhez fordulni.


Minden tünetnél ki kell zárni első körben a szervi problémát, ha ilyen nincs, akkor pszichésként kell kezelni.


Háziorvost, ha indokoltnak tarta ortopéd orvost érdemes felkeresni.


Nem valószínű, hogy komolyabb szervi baj okozza...de lehet esetleg gerinc eredetű.

2015. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!