Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha laktóz érzékeny lennék,...

Ha laktóz érzékeny lennék, akkor már kiderült volna kis koromban?

Figyelt kérdés
Nemrég természetgyógyásznál jártam, és ott azt mondták hogy a májam még bírja de az vagyok.

2015. nov. 11. 06:17
 1/8 A kérdező kommentje:
ilyen géppel vizsgált, meg ilyen korongot vagy mit rakott a lábamra fejemre stb..
2015. nov. 11. 06:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Na ne szórakozzunk már, a májad még bírja?? Mit??


A laktózérzékenység azért alakul ki, mert lecsökken az enzim a BELEIDBEN, ami elbontja a laktózt.

Természetesen bármelyik életkorban kialakulhat, de te is láthatod, hogy ez a természetgyógyász dolog egy kicsit kamunak hangzik.

2015. nov. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig csodáltam az ilyen természetgyógyászokat, akik csak az emberek hülyítéséhez értenek, de ahhoz nagyon. Az emberek zöme laktóz érzékeny lesz, ahogy felnő. A csecsemő szervezete ugyanis terel laktáz enzimet, ami a tejcukrot (laktóz)lebontja, de az életkor előre haladtával, amikor már nem tejen él az ember, lassan megszűnik ennek az enzimnek a termelődése és a tejben levő tejcukrot a bélbaktériumok kezdik erjesztés, gázfejlesztés közben lebontani. A laktóz érzékenység tehát semmiféle általános szervezeti érzékenységet nem jelent, csak azt, hogy a ember a tejcukrot tartalmazó tejre, tejes készítményekre haspuffadással, hasmenéssel, gázképződéssel, bélgázok okozta görcsös hasi fájdalommal reagál. Nem feltétlenül derül ki kis korban, de felnőtteknél sem mindig igaz a dolog, csak ráfogják. Ugyanis tejjel, tejes készítményekkel sokszor olyan mikroorganizmusokat (baktériumok, élesztőgombák) is bevisz az ember a saját szervezetébe, amik ott aztán az erjeszthető dolgokat megerjesztik. Ha valaki felforralt tejet iszik és semmi baja nem lesz tőle, az nem laktóz érzékeny. De akkor sem, ha tejet iszik majd rá kovászos uborkát és hasmenése lesz ! Ilyenkor a kovászos uborkában levő tejsav baktériumok fogják gyorsan lebontani a tejben levő tejcukrot. Nyugodtan blöffölhette a természetgyógyász, amit blöffölt, mivel a felnőtt emberek zöme valóban nem tudja lebontani a tejcukrot.
2015. nov. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akármikor kezdődhet. Azonban hókuszpókusz nélkül is felismerheted. Egy hétig fogyasztasz laktózos tejet és tejtermékeket, megfigyeled, hányszor van hasmenésed és hányszor szellentesz. Ezt összehasonlítod egy másik héttel, amikor laktózmentesen táplálkozol. Ha jobban lettél, akkor bizony laktózérzékeny lettél.
2015. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mi a laktozós tej? pl milyen fajata?
2015. nov. 11. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
A laktózos tej a normál tej, nincs ráírva, hogy laktózmentes, erről lehet felismerni.
2015. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A májnak nem sok köze van a laktózérzékenységhez.


Olyan vizsgálaton én is voltam egyszer, amiről írsz. De szerintem kamu az egész. Érzékelőket tett a fejemre a lábaimra és a kezeimre. Aztán azt mondta, hogy gondoljak vmi szépre... miközben a számítógépe előtt ült és a monitort bámulta. Nekem két A/4 oldalnyi betegség lett az eredmény, azt mondták, hogy méregteleníteni kell, meg a májam nagyon rossz állapotban van, meg nagyjából minden belső szervem... és persze a méregtelenítéshez a legjobb a náluk kapható mindenféle bogyó és ital, össze is írták hogy melyikből mennyit kellene szednem/innom. Egy hónapra több, mint 200ezer Ft lett volna.

Én inkább másnap elmentem vérvételre (mivel eü dolgozó vagyok, munka közben megoldottam), megrendeltem magamnak a kérőlapon mindent amit csak lehet, vérkép, vese- és májfunkció, hormonok, alvadási paraméterek... Mialatt vártam az eredményt lementem egy hasi ultrahangra. A nap végére kiderült, hogy minden eredményem tökéletes, semmi baj a májammal sem.

2016. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha úgy véled, laktózérzékeny vagy, irány a gasztroenterológus (semmiképp ne egy kuruzslóhoz menj aki szerint "a májad még bírja"!!!), mert csak ő tudja megmondani hogy valóban az a bajod vagy esetleg tejallergia vagy bármi más. A laktózérzékenység ellen ugyanis jó pl. a millandjoy rágótabletta, de a tejallergián az sem segít.
2016. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!