Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A tejes dolgoktól miért...

A tejes dolgoktól miért kavaroghat a gyomrom?

Figyelt kérdés
mindig ez van. Ha tejes dolgot eszem, akkor kellemetlen a gyomromnak, kavarog neha picit fáj is stb.

2015. nov. 19. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet pl laktóz intolerancia.
2015. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezt hogyan lehetne kideríteni?


volt a nyáron olyan, hogy valami nagyon tejes volt és úgy kidőltem hasfájással

2015. nov. 19. 08:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy-két hétig fogyassz laktózmentes termékeket amikor tejes ételekről van szó, ha marad az érzés akkor tejallergia is lehet (tejallergia =/= laktózérzékenység).


Ha a laktózmentes termékektől jobb, akkor háziorvoshoz irány és majd ő beutal gasztroenterológiára tesztre (de igazából otthon is elvégezheted, iszol 3-4 deci tejet és vársz. Ha az állapotod olyan lesz, hogy inkább kihagynál egy kirándulást mert ott nincs WC, akkor laktózérzékeny vagy). Ha bebizonyosodik akkor "hurrá" van de ennyi, ezzel mást nem kezdenek. Veszel laktáz tablettát és az jobb esetben segíti lebontani a dolgokat, de az sem teljesen 100-as.

2015. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hat éves koromban ittam utoljára tejet, mikor öreganyám megfejte a tehenet. aztán tizenhat évesen próbáltam a bolti tejet meginni, de ahogy leért a gyomromba, sugárba jött is vissza. már 50 éves múltam, tehát nem létfontosságú a tej, és főleg nem az ami sose látott tehenet.
2015. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
vérvétellel
2015. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológushoz legalább 1 guriga wc papírt és valami fájdalomcsillapítót vagy görcsoldót ajánlok. Én Nagyon hálás lettem volna ezekért mikor ott voltam. Nem tudom milyen mértékegységben mérte a készülék a lélegzetem tartalmát, de 70-90 között voltam.
2015. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!