Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongással küzdők! Ti is...

Szorongással küzdők! Ti is féltek néha az alábbi dolgoktól?

Figyelt kérdés
Pl. hogy megőrültök, elveszítitek a kontrollt, vagy bármi nagy bajotok lesz? Én kezelve vagyok, gyógyulgatok, de sokszor voltak régen is ilyen félelmeim és néha még most is előjönnek. Ha nagyon bepánikolok, kb. produkálom a tüneteket is. Más is van így? :S

2015. nov. 12. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel vagy kezelve? Milyen gyógyszert kapsz. Beszéltél erről a pszichiátereddel?


Amugy én is igy vagyok, nagyon erős szorongás esetén.

2015. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt írtam GYÓGYULOK = nem szedek gyógyszert. A nyugtatóktól és antidepresszánsoktól senki se fog meggyógyulni. Pszichoterápiára járok. És szakpszichológus kezel, nem pedig pszichiáter.
2015. nov. 13. 02:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor azért vagy így, mert még nem gyógyultál meg. A terápián tanultál erre az állapotra technikákat, amivel legyőzheted?
2015. nov. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sok esetben a gyógyszer és a terápia együtt lehet igazán hatásos.

Vannak esetek amikor a gyógyszer elkerülhetetlen!

Mellesleg én is ellene vagyok,de személyesen és a környezetemben is ezt tapasztaltam.

F40+

2015. nov. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tanultam ilyenre technikát, mert nem a szorongást kezeljük, hanem a gyökereket. Illetve nem is legyőzni kell a szorongást, hanem megérteni. Csak arra voltam kíváncsi, másnak is van-e ilyen.
2015. nov. 13. 12:11
 6/11 A kérdező kommentje:
#3 Nekem is azt mondta 10 orvos is, hogy elkerülhetetlen a gyógyszer... természetesen pszichiáterek mondták. Aztán a jelenlegi dokim meg elmondta, hogy az ég világon semmi szükségem rá. :) Pedig én is voltam olyan állapotban, hogy sürgősséggel vittek be pszichiátriára. Aztán? Kijöttem abból már nagyon régen és folyamatosan javulok. Akaraterő kérdése. A gyógyszer a gyengéknek való. 17/L
2015. nov. 13. 12:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Meg azoknak akiknek szükségük van rá mert biológiai okok miatt betegek.

17 évesen még ne ítélkezz!

Majd ha 60 leszel és lesz tapasztalatod!

2015. nov. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 homo ludensz ***** válasza:

Az agyban történhetnek olyan biokémiai folyamatok amelyek kiválhatják a depressziót,pánikbetegséget,esetleg szorongást.

Ezt az erre való gyógyszerekkel pld. egy ingerület átviteli problémát szépen lehet kezelni. Mellette nagyon hasznos természetesen a jól megválasztott terápia csak a kettő párhuzamos alkalmazásával igen jó életminőség és tünetmentesség érhető el.

2015. nov. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én meg akkor is azt mondom, hogy teljes gyógyulás csak komoly pszichoterápiával érhető el. :) Ha gyógyszert szedsz, és nem szorongsz, mit mondasz a dokinak? Honnan tudnátok, hogy melyik területet kell még kezelni? Hülyeség. Lehet, hogy 17 vagyok, de megjártam a poklot. Lehet ítélkezni. :)
2015. nov. 13. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon tökéletesen megértrm, hogy a gyökereket keresitek, viszont emellett technikát is kellene tanulni magára a szorongásra, mert durván be tud kavarni a minden napokba bizonyos esetekben.
2015. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!