Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » S. O. S! Mi lehet ez a kézfeje...

S. O. S! Mi lehet ez a kézfejemen?

Figyelt kérdés

Már 3 napja megjelentek valami kiütéses-sebes-nagyon száraz foltok a kéz fejemen illetve a kezemen 1-2..

Viszket,ég,és néha fáj.

Mi lehet ez? Volt már valakinek hasonló? Kentem rá már tetrant és naturlandos kenőcsöt is..csak sajna mivel UK-ban élek nem tudok venni otthoni krémeket..megpróbáljam a sudo krémet? Bármilyen ötlet jöhet!

Ha ez segít valamit: kfc-be dolgozom, ebből adódóan folyamatosan lisztbe nyúlok(föleg füszeresbe), sokszor olajos illetve mosogatás miatt mósószeres a kezem.


Nagyon,nagyon köszönöma válaszokat! ZÖLD PACSI megy.


[link]


2015. nov. 24. 02:32
 1/7 TR75 ***** válasza:

Szerintem ez ekcéma. Avagy atópiás dermatitisz.

Hát, orvos nélkül nem sok jóval kecsegtetlek. Nekem is van, szintén részben liszt miatt. Ha Magyarországon lennél, azt mondanám, hogy gyógyszertárban vegyél unguentum ad vulnera (Ung. ad vulnera (FoNo)) kenőcsöt (ezt gyógyszertárban készítik). Nekem bevált, bár sajnos az is igaz, hogy munka közben nem tudom használni.

Általában jók a sebkezelő kenőcsök-krémek, Sudo vagy ilyesmi, amiket közvetlenül a sebekre kensz, meg végy valami erősen hidratáló krémet drogériában, illatszer és tartósítószer menteset. (én a DM-es Alverde Ultra Sensitive testápolót használom, nem marja a bőröm, gyorsan be lehet kenni a bőrbe; igaz, egy kicsit zsíros tapintású lesz a kezem tőle, de mindegy.)

Ezzel amúgy bőrgyógyászhoz kellene menned.

(Meg még egy jótanács: ha tudsz, használj gumikesztyűt a melóban.)

2015. nov. 24. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ekcéma, végy gyógynövényboltban szálas csalánteát vagy nyírfateát, és igyál 6 héten át napi 2-3 csészével!

elmulasztja.

Az ekcéma és a bőrbetegségek mind emésztési problémából erednek.

És szedj probiotikumot, meg emésztőenzimeket is, ha találsz!

Kakilni tudsz?

2015. nov. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:
Hm. Én kicsit ellenkeznék ki az előttem szólóval, az ekcéma-atópiás dermatitisz inkább pszichoszomatikus betegség.
2015. nov. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: Akkor minek ajánlottál krémet?
2015. nov. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is ekcémának tűnik, menj bőrgyógyászhoz és használj gumikesztyűt ha mosószeres vízbe nyúlsz.
2015. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy ekcéma és a vékonybél és az immunrendszered okozza.

Pacsit nem kérek.

2015. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TR75 ***** válasza:
Krémet a tünetekre ajánlottam, valójában az ekcéma krémekkel történő kezelése tüneti kezelés, a viszketésen, vörösödésen, kiszáradáson segít.
2015. nov. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!