Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A Tiszafa ága mérgező?

A Tiszafa ága mérgező?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a bogyója az, engem konkrétan az ága érdekelne. Tartósnak tűnik, így az advent koszorúhoz szeretném használni. Ha levágok az ágból egy kicsit, és használom, nem kapok bőrirritációt? Nem lesz tőle bajom?

Köszönöm a válaszokat!



2015. nov. 24. 10:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Utána olvastam kicsit. Inkább lemondok eme tervemről, hogy használom. Nem tudtam, hogy ilyen mérgező még a levele is. Mindenesetre nem bánom, hogy kiírtam a kérdést, így más is látja, hogy vigyázni kell a növénnyel. :)

Itt a cikk: [link]

2015. nov. 24. 10:52
 2/4 anonim ***** válasza:
Köszi :-)
2015. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tiszafa minden része mérgező.

A bogyóját kivéve. :) De abból se egyél.

A bogyó alatt a magot körülvevő piros húsú részt értem. A magja is mérgező. Szóval jobb ha a kertben díszeleg, nem kell piszkálni.

2015. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál! :) Te is csak megerősítettél abban, hogy ne nyúljak hozzá (szó szerint). Nem tudtam, hogy ilyen mérgező növény. Mindig tanul az ember valami újat!
2015. nov. 24. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!