Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A whiskeyt fogyaszthatják...

A whiskeyt fogyaszthatják gluténérzékenyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék Baileyst inni de mivel whisky van benne nem tudom hogy ihatom e? valahol azt olvastam hogy szabad inni valahol pedig azt hogy nem. Valaki esetleg aki gluténérzékeny meg tudná nekem mondani?

2015. dec. 5. 17:17
 1/1 wunderschön válasza:

Bár nem vagyok gluténérzékeny, de azért válaszolnék, ha nem gond. Minden attól függ, hogy milyen a glutén toleranciád. Ugyanis attól, hogy a lepárlás miatt csökken a gluténtartalma, még nem lesz teljesen gluténmentes. Így attól függ, hogy a szervezeted bírja-e a fennmaradó gluténmennyiséget. Arról nem is beszélve, hogy mivel a Baileys krémlikőr, így az sem biztos, hogy egyéb, a krémesítéshez használt adaléka nem tartalmaz glutént. Ha az üvegen nem írják, hogy gluténmentes,akkor nem lehetsz biztos benne.

A lények, hogy ez a te toleranciádtól függ. Lehet, hogy más gluténérzékeny azt mondja, hogy ő bírja, de akkor sem biztos, hogy te is fogod.

2015. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!