Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Találkozott már valaki burgony...

Találkozott már valaki burgonyára allergiás csecsemővel?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiam popsiján pöttyök jelennek,ha krumplievés után kakál. Legalábbis eddig ahhoz tudom kötni, és első alkalommal is akkor jött ki, mikor bevezettem a krumplit.A védőnő azt mondta, hogy nem valószínű az allergia. Most nem adok neki, viszont minden mást igen és semmi tünet. Majd egy pár hét múlva kipróbálom és kiderül...egyébként ekcémás is, vagyis hajlamos az allergiára.

2016. jan. 19. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Uram atyám! Hova tart ez a világ? ( hónapos csecsemőnek ekcéma? És próbababát csinál belőle az anyuka!

A popsiját a káliumsó csipi fel, amit az ételeink sózására használunk. Felteszem, már az anyatej is tele van vele, és a krumpli rengeteg káliumot tartalmaz. A csecsemő szervezete már sokallja a bevitt káliumot, és a széklettel kiüríti a sót amire nincsen szüksége.

Ez csak egy lehetséges feltevés, de megéri odafigyelni rá!

Én a gyerekeim mellöl a védőnőt kipenderítettem a kapun kívül a patkánymérges tápszerével együtt. Inkább vettem egy fejőskecskét, és kecsketejen neveltem a gyerekeimet. A kötelező vizsgálatokon kívül egyik sem jár orvoshoz.

2016. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Én sem kaptam csecsemő koromban egy csepp anyatejet, és tápszert sem, mégis ekcémás vagyok születésemtől kezdve...

Az ételeit nem sózóm(külön főzök neki), és a sajátunkat is alig(bár ehhez senkinek semmi köze, ám a reakciód védekezésre késztet...)

A kisfiam NEM próbababa. DE mondj jobbat, hogy miként deríthetem ki, hogy a burgonyára allergiás-e.

Köszönöm!

2016. jan. 21. 15:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondottam korábban, hogy a burgonya sok káliumot tart magában. Hisz káliumső-műtrágya nélkül már nem is lehet burgonyát termelni, mert nincs istálótrágya.

Bocsáss meg én nem megróni akartalak, csak elszörnyülködtem, hogy hova tart ez a világ?

De azért biztos hogy belőled sem csattan ki az egészség!? Ha téged is édesanyád orizán nevelt fel!

2016. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A mára már alig jelenlévő ekcémán kívül semmi bajom( de ez szintén nem a tárgyhoz tartozik).
2016. jan. 21. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld inkább a biokrumplit adni neki. Ha lehet, olyan helyről, akiket ismersz.

Hogy biztos, hogy ne használjanak semmit, és tényleg csak a krumplit kapja.

De azért anyatejes csecsik is lehetnek ekcémásak, vannak családok -főleg sváb háttérrel-, ahol gyakori.

A lehető legtermészetesebben kell étkezni, és egyszerűen, szerintem, akkor enyhébb.

2016. febr. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!