Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fontos! Tudnátok olyan ételeke...

Kovsa21 kérdése:

Fontos! Tudnátok olyan ételeket mondani, amit tudnék készíteni magamnak? Allergiáim: Tojás, tej, szója, glutén, mustármag, hisztamin ( paradicsom, hal, alkohol, csoki, eper. ). Évek óta rizsen és húson élek, nagyon rossz!

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a komoly válaszokat!

2016. febr. 25. 07:56
 1/8 A kérdező kommentje:

A hisztamint persze mindenkiben termelődik, ezt úgy értettem, hogy nem szeretném fokozni a termelődését az ilyen termékekkel. Pontosan leírva a fokozói:

nyers tojásfehérje, kagyló, eper, paradicsom, hal, csokoládé, ananász, alkohol.

2016. febr. 25. 08:01
 2/8 Trafó1 ***** válasza:

Neked keletre kellene költöznöd, a japán konyhát kezd el tanulmányozni, ők nagyon kevés tejet esznek mert többsége érzékeny rá.

Megy egy csomó zöldséget, halat kajálnak, összességében egészségesen táplálkoznak.

2016. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Távolkeleten szóját tesznek kb mindenbe, még a tésztára is. + semmi tenger gyümölcseit nem ehetek. De jelenleg Magyarországon vagyunk, nem ott. Eddig összesen 30 kg-t fogytam. 80-ról lettem 50, de itt mintha már megállt a volna fogyás szerencsére.
2016. febr. 25. 09:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az számít hogy mit, inkább arra kell odafigyelni, hogy hogyan eszel! Rágd meg jól az ételt, hogy mennél több nyállal keveredjen, mennél pépesebb legyen. A nyállal kevered bele az oxigént, ami az emésztést végző önálló életformáknak kell ahhoz, hogy tökéletesedjen az emésztés.

A táplálék az csak is szerves eredetű! A hozzáadott antioxidánsok, tartósítószerek kivonják a táplálékból az oxigént, ezért az emésztés nem tökéletes.

A húsokkal is vigyázni kell, mert a védőgátas csomagolás kibontása után órákig kell áztatni elkészítés előtt, hogy visszatérjen belé a levegőből oldott oxigén. A csokit is elkészítheted otthon magadnak, ha nem tudsz megbízható vajat venni, akkor köpülj magadnak, eredeti tehén vagy inkább kecsketejből. Az epret meg olyan termelőtől vásárolj, aki messze a forgalmas utaktól távol termeli.

2016. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan főzős csoportokat kéne keresned, ahol elég sok átfedés van a te korlátozásaiddal, pl gluténmentes vegán receptek facebookon, ott sok van, ami megfelelne neked, aztán ha akarod, akkor eszel hozzá húst (hiszen tejet, tojást úgyse ehetsz).
2016. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hisztaminérzékenység is egyfajta allergia, GAPS étrenddel szerintem helyre lehetne hozni (tej-, szója- és gluténmentes).
2016. febr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, korrigálom magamat. A GAPS étrend tartalmaz házi savanyított tejtermékeket és tojást, de csak akkortól, amikor a szervezeted már jól tolerálja. Én még nem eszek tejtermékeket, és tojás nélkül is lehet folytatni az étrendet, amitől várhatóan a meglévő allergiák is elmúlnak pár hónap alatt. Viszont rizst nem enged, de abból már úgyis eleged van :)
2016. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is hisztamin problémával küzdök. A rizst fel szoktam dobni zöldborsóval, főtt kukoricával. A húst almaszeletekkel, magozott meggyel párolom, úgy nem olyan unalmas.
2017. okt. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!