Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Lehet hisztamin intolerancia? DAO enzim 16 U/ml.

Krónikus csalánkiütés miatt felmerült a hisztamin intolerancia. Vért vettek és a DAO értékem 16 lett. Bár 10-100 között van a normál érték, azt olvastam, hogy ez a 16 akkor is kevés. Igaz ez? Alacsony ez az érték? Aeriust szedek ami antihisztamin. Vérvétel előtt 2 napig nem vettem be.

Keress kérdéseket hasonló témákban: allergia, csalánkiütés, hisztamin intolerancia, vérvétel

2015. márc. 14. 20:46  Privát üzenet  

A válaszok
Inkább hisztamin túlérzékenység lehet, ha csak csalánkiütésben jelentkezik. Mennyi Vegetát vagy más ételízesítőt használsz ?

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2015. márc. 14. 21:03 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Semennyit kb. 6 éve . Van hogy hónapokig srmmi aztán egyszer csak feldagadok.

# 2/3Időpont 2015. márc. 15. 07:46 Privát üzenet
Lehet. Bár a referencia érték 10 U/ml és 100 U/ml között van. általánosságban elmondható, hogy kb. 20 U/ml-től kezdődik az az érték, ahol már nem okoz panaszokat.

A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2016. szept. 26. 08:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit jelent ez az eredmény?
A párom allergiás a dióra, a mogyoróra és a mandulára, már nem tudom mit süssek neki. Nem tudtok egy alternatívát?
Liszt illetve tojás intoleranciára jár adókedvezmény?
Hisztamin allergiások! Tudnátok segíteni?
Van itt valaki akinek hisztamin intoleranciája van?
Táplálék intolerancia vizsgálatot hol végeznek Baranya-megyében?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!