Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Perubalzsam, parfüm allergia?...

Perubalzsam, parfüm allergia? Többi lent.

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam, meg hogy allergiás vagyok a perubalzsamra és a parfümre is. Szóval, aki szintén allergiás a parfümre vagy a perubalzsamra, az miben változtatott, például, sampon is okozhat allergiát? Hogyan sikerült tünetmentesnek maradnotok?
2016. ápr. 19. 10:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is diagnosztizáltak anno perubalzsam allergiát is. Allergia gyógyszert kellett szednem. Aztán gondolkodtam, nem akarom egész életemben kerülni azt a halom allergia-kiváltó sok mindent, amit kiteszteltek, így hozzászoktattam magam mindenhez. Nem betegségnek fognak fel a tüneteket, hanem egy megoldandó helyzetnek. Pl. tüsszögésnél zsepit vettem elő és azt közöltem magammal, hogy erősödik a tüdőm vagy szemviszketésnél óvatosan masszíroztam a szemem és ezt látáserősítésre is ajánlják és portörlésnél nem azzal foglalkoztam, hogy taknyom-nyálam összefolyik és mennyire elesett vagyok, hanem azzal, hogy milyen gyönyörű lesz a lakás stb.

1992-ben szedtem utoljára allergiára gyógyszert. Azóta használok parfümöt, eszem a csokit, lakást takarítok egy-kettő tüsszentéssel, rakatszám eszem a dinnyét, vagy 10 éve kb. meg tudok fogni egy virágzó parlagfüvet egy-két tüsszentéssel (korábban ez akár 30 is volt egyszerre) stb.

Ez az én életem. Döntöttem: nem betegséget akarok, hanem alkalmazkodom a helyzetekhez, pozitívan gondolkodom... ilyenek.

Tünetmenetes vagyok és semmit nem kerülök el és gyógyszert sem szedek, szemcseppet, orrcseppet, fülcseppet sem, de mondjuk más gyógyszert sem szedek, még pumpát sem használok. Ilyen is van.

A tünetmentességemhez az is hozzájárult, hogy eü-s létemre olyan dolgokat tapasztaltam meg, ami segített rádöbbenteni arra, hogy az eü-nek / gyógyszercégeknek érdeke a gyógyszerelés, a betegségben így-úgy benne tartás és nem igazán a gyógyítás....és most általánosítottam szándékosan, mert igen kevés kivétellel találkoztam.

Kitartást kívánok a teljes gyógyulásodhoz.

2016. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!