Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy parfüm/tusf...

Létezik olyan hogy parfüm/tusfürdő allergia?

Figyelt kérdés

Egy ideje,kb. fél éve,1 éve,időközönként kiütéses/pattanásos (nem tudom eldönteni hogy melyik..olyan mintha pattanások lennének de szerintem nem azok,kis pirosak,de kinyomni nem lehet) lesz a nyakam,majd idővel az arcom is.De mindig a nyakamon kezdődik,és ott több is van.Elég sok :(

Én parfümre gyanakodok(bár akkor arcon hogy jön ki?),viszont jó ideje nem parfümözöm magam,és mégis kijönnek,így most már tusfürdőre gyanakodom.

Bár az is lehet hogy valami teljesen téved,de hát másra nem tudok gondolni.

Mit gondoltok erről?Mit lehetne tenni ezzel?

Egyébként 18 éves vagyok,sosem voltam pattanásos típus,maximum mensi előtt pár nappal 1-2 kijött de ennyi,ha ez számít valamit.


2011. júl. 1. 21:26
 1/7 A kérdező kommentje:
*Bár az is lehet hogy ez valami teljesen téves..elírtam.
2011. júl. 1. 21:28
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetsz a bennük lévő illatanyagokra érzékeny, ami allergiás bőrirritációt vált ki.

Érdemes lenne elmenned egy allergiavizsgálatra, hogy megnézzék milyen anyagra vagy allergiás!

2011. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kiütéseim lettek a tusfürdőktől régebben, de szerencsére 1-2 év után elmúlt.
2011. júl. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

nekem is voltak ilyen kiütéseim de szerencsére elmúlt

szerintem váltsál tusfürdőt és ha az se használ menj le bőrgyógyászhoz

2011. júl. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hú látom nem vagyok egyedül akkor,kicsit megnyugodtam köszi :)

Tusfürdőt hiába váltok..viszont szappannal nem jönnek ki,sőt..csak az meg nagyon szárítja a bőrt,így hosszútávon az sem jó.

Akkor bőrgyógy lesz ebből,köszi mindenkinek,mentek a zöld kezek. :)

2011. júl. 1. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet a tusfürdőtől, parfümtől, de a mosáshoz használt mosóportól vagy öblítőtől is!De ilyen apró kis pöttyök a melegtől is lehetnek. Egy allergiavizsgálatot mindenképp megér.
2011. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. júl. 2. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!