Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi okozhatta a pulzusom...

Mi okozhatta a pulzusom változását?

Figyelt kérdés

Reggeli előtt 76 volt, azt hiszem, ez normálisnak mondható.

Fél órával a reggeli elfogyasztása után 84-re ment fel. Másfél órával (10.00) a reggeli elfogyasztása után ismét 76 volt, 10.50-kor azonban már 62-re csökkent. Ekkor ettem egy banánt, azt követően szűk egy órával (11.50) ismét felkúszott, 72-re. Megmértem délben is, majd félkettőkör is, ekkor nem változott semmit, maradt 72. Közben egyébként nem ettem semmit. Most, ebéd után félórával ismét 82.


Reggelire banános turmixot ittam, eperrel és laktózmentes joghurtból. Nem adtam hozzá cukrot.


Ebédre rakott karfiolt ettem, a rá került tejföl itt is laktózmentes volt.


Tejallergiára gyanakszom, viszont akkor nem értem, hogy a délelőtt megevett banán miért okozott pulzus szám csökkenést.


Tisztában vagyok benne, hogy a pulzus ingadozását ezernyi másféle ok is kiválthatja, de úgy gondolom, nem lehet véletlen, hogy az étkezések hatására változik, vagy az oké, hogy minden étkezés után magasabb lesz a pulzus?

(Hozzáteszem, nem minden étkezés után, mert tegnap ebédre rántott húst ettem, rizzsel és nem emelkedett. Ugyanakkor este pácban sült csirkecombot ettem, megybefőttel és ennek hatására ismét növekedett a pulzusom.)


Köszi a válaszokat!


2016. máj. 31. 14:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nem stresszelek és minden este eljárok futni.
2016. máj. 31. 14:10
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi, ezt helytelenül írtam: a délelőtt megevett banán miért okozott pulzus szám növekedést.
2016. máj. 31. 14:11
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Kávé, tea, mozgás, izgalom, szapora légzés ez mind emeli.

Kaja, levegőtlen helyiség, sok ülés, unalmas, monoton munka, hosszan tartó kilégzés... Ezek lassítják. 70-85 között nem nevezném magasnak.

2016. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
67%
Nem vagyok orvos, de tudomásom szerint a banánban kálium található, ami megemelheti a pulzusszámot.
2016. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez egyik sem vészesen magas pulzus, amúgy miért kell óránként mérni a pulzusod, orvos mondta?
2016. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kösz.


Nem azt mondtam, hogy magas a pulzusom, hanem hogy változik, attól függően, hogy mit eszek, és ez utalhat ételallergiára is.


Azért mérem, mert szeretnék a végére járni, hogy valóban allergiás/érzékeny vagyok-e valamire, mert az megmagyarázná a pattanásaimat.


Egyékbént nem tudom hogy írhatja valaki azt, hogy kávé meg tea okozhat pulzus emelkedést, amikor egy szóval sem írtam, hogy a délelőtti órákban ittam volna egyiket is, de mindegy.

2016. máj. 31. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A tejallergiát laborvizsgálattal döntik el. Köze nincs a pulzushoz. Evés után meg azért megy föl a pulzusod, mert mozogtál is, meg emésztesz is. A kórházakban még a nagybetegnél is csak naponta egyszer mérnek vérnyomást, és pulzust. Reggel, ébredés után. Az a napi pulzusod.
2016. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


Aki nem ért hozzá, az ne válaszoljon.

2016. máj. 31. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!