Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A éhomi (vénás) vércukorszinte...

A éhomi (vénás) vércukorszintem 6,56 mmol/l lett. Okozhatta ezt egy cukorka elfogyasztása? Hogyan étkezzek az terheléses vizsgálat előtti napokban?

Figyelt kérdés

Körülbelül 12órás éheztetés után, már alig bírtam megállni a lábamon, hányingerem (és gyomoridegem) volt. Bekaptam egy mentolos cukorkát, a mérés előtt kb. fél órával, mivel azt gondoltam, hogy leesett a vércukorszintem, és azért voltam rosszul. Vajon a cukor okozhatta a fent említett értéknövekedést? Jövő héten megyek terheléses vizsgálatra és ideges vagyok emiatt. Hogyan étkezzek az elkövetkezendő napokban?


A válaszokat előre is köszönöm!


2016. ápr. 29. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Okozhatta.
2016. ápr. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Simán, pont azért éhgyomri, hogy még cukros teát vagy üdítőt sem szabad inni! Csak tiszta vizet max.

Amúgy ahogy szoktál, előtte 12órával ne egyél, ennyi, különben felesleges az egész és fals lesz. Ha IR-ed vagy cukrod van azt az előtte pár nappal lévő diéta nem fedi el.

2016. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Cukorbeteg vagy úgy-különben, mert éhezés + 1 szem mentolos cukorka elfogyasztása nem csinál majdnem 7_es cukrot . Egyszer fél napon keresztül nem ettem semmit sem, aztán direkt megettem kb . 6-7 kockacukrot és 10 perc múlva böktem magamnak egy cukrot (nem vagyok cukros, a kíváncsiság vezérelt és munka miatt nem volt időm enni). 5.5 volt .
2016. ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, a 10 percet ne hasonlítsuk már össze a fél órával (amikor ált. a csúcs van), és a vénás vércukor-meghatározást se az ujjbegyből vett kapillárisvérből történő meghatározással.


Egyébként talán az 1 db cukor önmagában nem emelte volna meg ennyire, de a stressz+cukor már simán megemelhette.

2016. ápr. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1 óra múlva megmérve szintén 5.5 volt . Új-begy és astrup megfelel a hitelességhez előző (?) Egy normális szervezet az éhezésre + egy vödör kockacukorra is így reagál, normál értékkel !!!
2016. ápr. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 4


A cukorbeteg azért cukorbeteg legyen diétás tablettás inzulinos mert a legkisebb "bűnözés" is felborítja a cukrát, kiugrik, leesik .


Az egészséges embernek lesz 20-as cukra, vagy jelenesetben majdnem 7 ha bevág egy egész tortát ? A fenéket lesz magas neki, normál tartományban marad .

2016. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

11-ig felmehet a cukra egészséges embernek is.

A gyorstesztes vércukormérők pedig +/-20%-os hibahatárral vannak hitelesítve, ennyire képesek. Teljesen más egy sejtdús vércseppből gyorsteszttel meghatározni a vc-szintet, mint laborban centrifugálás után a plazmából.

2016. ápr. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9-10es èrtèket simán elèrheti, de onnan drasztikusan kell csökkennie 5-6 közötti èrtèkre.
2016. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap reggeli gyorsteszt eredmény: 5.5mmol/l

Ma reggeli: 4.5mmol/l

2016. máj. 1. 08:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Tökéletes értékek, nincs mitől félned.

Az izgalom hatására a szervezetedben adrenalin termelődött, ami pedig megemelte a vércukrodat. A szervezetnek vannak cukorraktárai (egész pontosan glikogén), ami idegesség, stressz, ijedtség hatására aktivizálódhat. Akár több, mint 5 tizeddel is megdobhatja a vércukorszintet. Plusz az a cukorka is pár tizedet dobhatott rajta.

Bár az eredmény így kétségtelenül nem a valódságot mutatja. 12 órát nem kell éhezned előtte, este még nyugodtan ehetsz valami szénhidrátban szegény ételt. Én ha cukormérésre megyek, előző este gyümölcsöt vagy salátát eszek. Éhség ellen jó, és nem dobja meg a vércukrot.

Az meg egyszerűen nem igaz, hogy egy egészséges szervezeten 1 óra elteltével ne látszana meg, ha mondjuk beburkol egy fél dobostortát.

#3 úgy, ahogy van, butaságot ír, a 6,5-ös éhgyomri cukor a legrosszabb esetben is csak pre-diabéteszt jelent, ami igaz, könnyen cukorbetegséggé alakulhat, de onnan még simán van visszaút. Ráadásul 10 perc alatt a szacharóznak (répacukor) csak kis része szívódik fel, és kerül a véráramba. Fél napi koplalás után simán le tud menni 5 alá a cukor, amit a hirtelen elfogyasztott pár szem kockacukor rövid idő alatt kb pont 5-6 közötti szintre emel meg. Nagyjából fél óra elteltével éri el a csúcsot, és utána lassan csökken. Próbáld ki normál nappali táplálkozás mellett, 3 pohár édes üdítőital mennyire dobja meg a cukrodat olyan 15-20 perccel a megivása után. (Persze, ide 5,5-öt fogsz írni, de tudjuk, hogy nem annyi a valós érték. ;-))


Kérdező: függetlenül attól, hogy mérik-e, érdemes egészségesen táplálkoznod. Ez nem azt jelenti, hogy nem ehetsz édeset, meg nem nassolhatsz. De igyekezz egészségesen élni, mozogni, és nem túlzásba vinni a túl zsíros ételeket. (Nem írtam el, a 2-es típusú cukorbetegségnek a túlzott zsír, és az elhízás a legfőbb kiváltója.)

2016. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!