Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nyár elején az alkaromon...

Nyár elején az alkaromon kiütések jelennek meg. Mi ez? Bőrgyógyásznak fogalma sincs.

Figyelt kérdés

Már 3.éve annak,hogy minden egyes nyár elején csalánkiütés szerű valamik jelennek meg az alkarom belső oldalán.

Az SZTK-ban lévő bőrgyógyász elég flegma,ráadásul ő azt mondta,hogy ez napallergia.

De ha napallergia lenne,akkor egész nyáron ilyen lenne a testem és a kezem,nem csak nyár elején.

Egy idő után elmúlik magától,de addig viszket és csúnya piros színe van.

Augusztusi nagy melegek idején nincsenek kiütések a karomon,pedig akkor is nagy melegek szoktak lenni.

Nem vagyok semmire allergiás,ha az is lennék,akkor az ég többi részén is megjelenne a kiütés,nem pont most.

Akkor mi lehet ez?


2016. máj. 31. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem fogadod el a bőrgyógyász diagnózisát? Meg miért lenne flegma? Mert nem esik hasra előtted, aki kb annyit se tud az allergiákról, mint a butábbik macskám? Ugyanis az allergiák nagy része nem azonnal jelentkezik, hanem napok múlva. A súlyosabb fajtája a bőrrák meg évek múlva. Nehogy úgy járj, mint a szomszédasszonyom, aki szintén nem hallgatott a bőrgyógyászra, és mára már nyakig begombolkozva kalapban, zárt cipőben tud kijönni az árnyékba. Nem a napra, az árnyékba! +30 fokban
2016. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is napallergia. Kifejezetten olyan naptejet vegyél, amit napallergiásoknak fejlesztettek ki (fizikai, magas védelmet nyújtó), anélkül még borús időben sem szabad kimenned az utcára. Az előzőnek igaza van, később ez sokkal rosszabb is lehet.
2016. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem,és ez a napallergia,már életem végéig megmarad,vagy ha kezelem rendszeresen,akkor sikerülhet végleg megszabadulnom ettől az allergiától?
2016. máj. 31. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Az allergiák nem gyógyulnak meg. Csak kezelve nem hatalmasodnak el Nem olyan nagy dolog vigyázni a bőrödre.. iszonyat egy betegség a bőrbaj.
2016. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!