Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia ellen valami jo...

Allergia ellen valami jo megoldas?

Figyelt kérdés
Allergias vagyok,es aki benne van az tudja hogy nyaron milyen borzaszto.Esetleg tudtok valamit praktikat/gyogyszert ami enyhiti?

2016. jún. 29. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem Otrivin orrspray szokott segíteni. Mondjuk nem sok mást próbáltam, szóval annyira széleskörű tapasztalataim nincsenek.
2016. jún. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Paleo etrend. ( lisztmentes)
2016. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"családilag" L0rdestint szedünk.

Idén valahogy nem úgy hat, mint eddig... vagy csak durvább a szezon. a gyerek idén kezdte, neki sokat javított 1 hónap alatt a helyzetén.

Ha nagyon kell, orrspray-t is használok. Én nasonexet fújtam korábban, idén még nem kellett, a kisfiam pedig mometason sandox-ot kapott.


egy ideje viszont gondolkodom orr-öblítő kanna beszerzésén- jókat olvastam róla.

2016. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kiprobalom őket!:)
2016. jún. 29. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Pollenallergiás vagyok, és két éve kijött egy enyhe asztma is nálam (az is jellemzően csak nyáron). Voltam szakorvosnál, felírt olyan gyógyszert, ami szerinte olyan jó, hogy lenyomja a tüneteket, meg az orrcseppet is kiváltja bla bla bla. A tüneteket valóban mérsékelte (eltüntetést nem is vártam), természetesen az orrdugulásra/orrfolyásra nem volt semmi hatással. Cserébe drágább volt, mint egy sima mezei allergia gyógyszer, ami szintén mérsékli a tüneteket.

Nem tudom, ki lehet-e egyáltalán gyógyulni ebből a betegségből, egyelőre az étrendemen változtattam, sokkal több zöldséget és gyümölcsöt eszek, mint korábban, a pékárukat viszont drasztikusan lecsökkentettem (de nem száműztem), többek között remélhetőleg lesz valamilyen pozitív hozadéka az allergiára nézve is, mert így 20 év után már nagyon lélekölő, hogy a nyarat lehetetlen élvezni.

2016. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a sok zöldséggel gyümölccsel az a baj, hogy rengeteg ad belőlük keresztallergiát. legáltalánosabb a (sárga/görög)dinnye, uborka, paradicsom a parlagfű-allergiásoknál.
2016. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magamon nem vettem észre keresztallergiát (parlagfűre a paradicsom, uborka), viszont a halfélékre előjön a szájviszketés, enyhe duzzanat, torokkaparás és társai.
2016. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nekem szénanáthám van. Parlagfű, illetve különböző fűfélékre. A nyarak elviselhetetlenek voltak, folyamatos orrfolyás, orrdugulás. Jó pár éve már textilzsebkendőket használok, mert egy napra százas zsepicsomag nem volt elég.

Minden reggel allergia szezonban ezeket használom:

- Zilola gyógyszer

- Sós vizes orrmosás

- Kálcium pezsgőtabletta

Napközben ilyen mentolos "Nózi"-t szagolgatok, ami segít kidugulni.

A sós vizes orrmosás nagyon jó, egyáltalán nem kellemetlen, meg van a trükkje. Lehet kapni készletbe kancsóval, sóval. Ha már be van dugulva az orrod, akkor nem segít, mert nem folyik át a víz rajta. Én fogmosás után szoktam közvetlenül, mert a mentol valamennyire kidugítja az orromat, ha esetleg be lenne dugulva.

Azt kell mondjam jelentősen enyhültek a tüneteim.

Mondjuk ebbe lehet az is közrejátszik, hogy már kocsival járok munkába reggelente, nem vonattal. Azon nagyon rosszul voltam, főleg a régebbi típusokon, illetve sok állomás elhagyatott, gazos így már elkerülöm őket.

2016. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!