Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózintoleráns vagyok,...

Laktózintoleráns vagyok, allergiás vagyok az élesztőre, és gyengén pozitív lett az allergiatesztem tojásra is. Tudnátok abban segíteni, hogy milyen alkoholt lehet fogyasztanom?

Figyelt kérdés

Melyik alkohol előállításához nem használnak élesztőt?

Van olyan száraz tésztához hasonló készítmény, ami nem tartalmaz tojást?



2016. júl. 24. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne igyál! Örülj, hogy élsz! (Egyelőre...)
2016. júl. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A tészta és az alkohol kérdésre is megkaptam a választ üziben és köszi a kenyér receptet is, kipróbálom!



(A trollnak üzenem: kösz a hozzászólást, bár haszna semmi! És bár évente csak egyszer, max. kétszer iszok 1-1 pohár alkoholt, most kedvet kaptam, és kipróbálom azt a vodkás koktélt, amit írtak. Rád fogok koccintani, hogy még élsz. "Egyelőre..."! )

2016. júl. 24. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

"Rád fogok koccintani, hogy még élsz. "Egyelőre..."! )"


Igyekezzél, ez nálam nem a távoli jövő. :-)


Egészségedre!

2016. júl. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miért nem a távoli jövő nálad?

Úgy 2 órája ittam az egészségedre, de komolyan (igaz csak teát, mert a vodkás cucc nem jött be), úgyhogy most már soká kell élned, mert így szokás és kész!


Ja, igen, és ha azt akarod, hogy ne csak teával koccintsak az egészségedre legközelebb, írjál nekem, olyan alkoholos italt, ami nem tartalmaz élesztőt és iható! :)

2016. júl. 25. 00:17
 5/6 anonim ***** válasza:

nehéz kérdés, tudtommal gyakorlatilag mindenfajta természetes alkoholos italt biológiai erjesztéssel állítanak elő, amit élesztőgombák végeznek. Pálinkát, whisky-t is.


próbáld meg a kommersz italokat, finomszesz + aroma, talán ott szintetikus alkoholt használnak.

bebäszáshoz az is jó.

2016. júl. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! Úgy tűnik igazad van, szinte minden pia előállításához szükséges élesztő, vagy legalábbis erjesztés.


/Nem "bebaszáshoz" kell az infó :-D , csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy mondjuk szilveszterkor, vagy egy szülinapi köszöntésen mivel tudok koccintani/

2016. aug. 1. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!