Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Az aki IGG pozitív búzára...

Az aki IGG pozitív búzára nézve, de gluténra nem, ehet gluténmentesnek megjelölt (max.20mg/kg) búzalisztből készült pékárut?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a gluténérzékenység nem egyenlő a búzaérzékenységgel. Nekem csak utóbbi lett pozitív vérvizsgálattal. És ugyebár IGG az nem allergia(IGE), ezért nem okoz a legkisebb mennyiség akut heves reakciót.

Arra vagyok kíváncsi, hogy pl. egy gluténmentes (max.20mg/kg)búzalisztből(búzakeményítőből?) készült kenyeret ehetek-e? Csak a gluténtól mentesítik, vagy a többi fehérje is le van redukálva benne, azaz kifejezett a búzára jellemzők is?



2015. nov. 22. 13:06
 1/3 Ikonstar ***** válasza:
30%

Az az igg pozitivitás a búzára azt jelentené, hogy búzaintoleranciád van. Csakhogy olyan betegség meg nem ismert. Menj el rendes vizsgálatra vagy tapasztald ki, mi árt neked, a semmire sem jó teszteket pedig hagyd figyelmen kívül.

A gluténmentes búzakeményítő glutént nem tartalmaz, de búzafehérje van benne.

2015. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a specifikusan a búzára jellemző fehérje benne marad(hat) a gluténmentes termékekben, csak a glutént szűrik ki.

Akkor az nekem nem jó.

Próbálkoztam én már diétával, de valami nem stimmelt. Csak akkor nem volt bajom, ha zöldséget, gyümölcsöt, húst ettem, vagy csak rizst. Nos én meg nem csak ezeken szerettem volna élni. És elmentem magán labor vizsgálatra 46-os panelt csináltatni. Pozitív lett a búza, kukorica, élesztő, a glutén érdekes módon nem. Nos a kukoricára, meg az élesztőre álmomban sem gondoltam volna.

Asszem kipurcantam volna, ha magam megyek végig az összes alap élelmiszeren. Több napig csak gomba,aztán csak búza, csak répa.stb..ááá Főleg hogy akár órák, vagy egy nap is beletelhet a tünetek megjelenéséig. Meg intolerancia esetén additív is a dolog, lehet 1-2 nap nem okozott volna panaszt, csak ha huzamosabb ideig folyamatosan benne van az étrendbe.

2015. nov. 25. 14:56
 3/3 Ikonstar ***** válasza:
100%

Véleményem szerint ezek a panelek nem adnak olyan megbízható eredményt, amikre diétákat lehet alapozni.

A problémás élelmiszereket nem úgy kell kiszűrni, hogy napokig csak egyet eszel közülük, hanem úgy, hogy kihagyod az étrendedből a lehetséges ellenségeket, vársz 2-3 hetet, és egyesével elkezded visszavezetni őket. Két ilyen között teljen el pár nap, mert tényleg nem mindig azonnali a reakció.

Ezzel a módszerrel gyakran többre mehet az ember, mint az ellenanyagok vizsgálatával. Viszont ez nem alkalmas például a lisztérzékenység kiszűrésére.

2015. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!