Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vegyszer allergia? Vagy a...

Vegyszer allergia? Vagy a cicám okozza?

Figyelt kérdés

Hétfő óta fáj a torkom,folyik az orrom,az arcüregemnél is fáj,gyenge vagyok,fájnak a végtagjaim. Olyan mintha a lázas is kezdenék lenni. Olyan orr mögötti,garat alatti fájdalmam is van,mintha lenyúlna a tüdőmig.

Vasárnap este,és hétfő reggel a barátom tusfürdőjével Tusoltam (Dermosil). Vasárnap késő délután mostam a ruhákat( Omo-val),eddig másmilyet használtam. Kitettem száradni a szobába a ruhákat,sajnos,lehet hogy nem szellőztettem eleget.

Májusban már jártam így,csak akkor sokkal erősebbek voltak a tüneteim,nagyon magas,csillapíthatatlan lázam volt sokáig. Az utóbbi másfél-két éve vettem észre,hogy nagyon zavaróak számomra az illatok. Parfümöt és öblítőt azóta sem használok. Egy pici parfüm illattól már fuldoklok is szinte. Szerintem jó eséllyel a kemikáliákra vagyok allergiás. Két és fél éve cicát tartok a lakásban. (Gondoltam ezt is leírom)

Várom válaszaitokat. Nem igazán voltam az az allergiás fajta,nekem ez új.

Köszönöm


2016. aug. 10. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek inkább betegségre utalnak. Szerintem elkaptál valamit. A vegyszer allergia viszkető, ekcémás kiütéseket okoz. A macska allergiától erős viszketés lehet az orrod körül, vagy a testeden ahol érintkezik a szőrrel. Nálam asztmás tüneteket okoz a macskaszőr.
2016. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pedig akárhogy gondolkozok,nem volt olyan alkalom ahol megfázhattam. Májusban megvizsgáltak; a torok kenetemről nem tenyészett ki semmi. A véremben nem találtak semmiféle vírust. Ha megvagyok fázva fáj a torkom ,de ez a jellegzetes orrom mögötti,garat alatti,lenyúló fájdalom nálam valahogy nagyon nem szolványos. A bevált gyógyszerek nem hatnak erre.
2016. aug. 11. 03:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!