Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik ezek a kiütések? Képet...

Mik ezek a kiütések? Képet csatolok

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már többször is kiírtam a napokban kérdést ezzel kapcsolatban de nem igazán jöttek válaszok.


Szóval. Új mosóport vettem, kimostam a szennyest és az ágyneműket. Hétfőn felvettem egy ruhát amit azzal mostam ki, viszkettem egész nap ahol a ruha ért de nem gondoltam akkor még a mosóporra. Másnap újra olyan ruha, már mindenhol kiütéses voltam. Este már olyan ruhában aludtam ami nem azzal volt kimosva viszont elfelejtettem, hogy az ágynemű még igen. Alig aludtam úgy viszketett mindenem.

Szerdán átmostam mindent a régi jól bevállt mosóporral de mégse múltak el a kiütések, sőt csúnyábbak lettek és iszonyatosan viszkettek, égtek, fájtak. Gyógyszertárban kaptam antihisztaminos gyógyszert és calcium pezsgőtablettát csütörtökön, de nem lett jobb, egész nap viszkettem égett abőröm, irritálta nap de azért szedtem a gyógyszert és ittam a calciumot. Péntek délután elmentem orvoshoz, aki épp csak ránézett, közölte h igen ez allergia, mondta hogy a pezsgőtabletta nem ér semmit, calcium injekciót írt, napi 2x 1 ampulla, plusz elocomos krém. Este nagyon viszkettem és tudom, hogy nem ajánlott de full forró vízzel lezuhanyoztam, reggelig aludtam. Ma reggelre kész lett az elocomos kenőcs, bekentem magam úgy ültem kb egy órát, nem lett jó sőt mintha égetett volna, megfürödtem gyógyszertári fürdetővel, bekentem magam rázófolyadékkal. Most jó valamennyire, nem ég és csak 1-2 helyen viszket kicsit.


Volt valakinek ilyen? Mit tegyek? Bőrgyógyászatra bejutni több hónap.

Már midenre gondolok, hogy mi lehet ez, eszembe jutott, hogy nem e rüh, de nincs az ujjaim között semmi, és úgy tudom, hogy az elkezdődik valahol és úgy terjed el a testen, de ez nekem konkrétan pár óra alatt lett ilyen.

A kisfiammal alszok, rajta semmi sincs. Higénikusak vagyunk. Köszönöm ha segítesz!


[link]


[link]


2016. szept. 3. 12:12
 1/3 A kérdező kommentje:
A képek akkor készültek, amikor be voltam kenve elocomos krémmel
2016. szept. 3. 12:13
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen most a rázófolyadéktól

2016. szept. 3. 12:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt ilyen, de külföldön voltunk és ott kapott rá krémet, gyógyszert ami elmulasztotta pár nap alatt szóval nem tudom mi volt az. És igen, a mosószertől vagy az öblítőtől volt, pedig ő nem is váltott mosószert, csak jobban megizzadt mint itthon a magas páratartalom miatt. Azóta nem használunk öblítőt és mindenmentes mosószerrel mosunk. Pár nap alatt elmúlik szerintem a tied is.
2016. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!