Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktozérzékeny lett a kislányo...

Krisztann kérdése:

Laktozérzékeny lett a kislányom 2,5 éves. Kinölheti ezt az érzékenységet ha odafigyelünk rá?

Figyelt kérdés
Most közeledik a mikulás mivel nem kapok sehol ilyen mikulás csomagot meg csokit sem az lenne a kérdésem hogy étcsokiban megtalálható a laktóz?????

#Étcsolkoládé
2016. nov. 6. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress jobban.Még a Sparban is árulnak mindenből laktózmentes termékeket.

Egyébként az étcsokiban nincs laktóz.

2016. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, kinőheti! Ha odafigyeltek arra, hogy a táplálék az csak is szerves eredetű! A tartósított műkajákat kerülni kell, és a káliumozott sót is. Az élelmiszeriparban, a pékáruk - tejtermékek - húskészítmények mind ezzel vannak tartósítva, hogy véletlenül se kerüljön romlott étel a csöppségek szájába. De a gondos szülő odafigyel arra, hogy már az anyatejjel se kerüljön picinek szájába nemkívánatos anyag. Ezért már maga sem eszi meg a sok boltokban vásárolt agyon tartósított terméket, és gyermekét sem érhetik bajok.
2016. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én laktóz érzékeny vagyok. Hát mikulás elött még nem lehet tünet mentessé tenni szerintem ugye nálunk úgy volt hogy elöször semilyen laktózos dolgot majd csak pár dolgot ehettem és végül már laktózos dolgokat is ehettem. Külömben lehet kapni valamilyen szopogatós tablettát amivel lehet enni laktózos ételeket. Elvileg most tünetmentes vagyok és mindent ehetek
2016. nov. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem tejérzékeny (fehérje) a kisebbik fiam. Az orvos szerint időnként úgyis terhelni kell, ezért ünnepek alkalmával megengedek neki egy kis csokit. Nem fél kilót, de egy csokimiki belefér. Időnként adok neki probikotikumot is, kúraszerűen. A laktózérzékenyek tudomásom szerint kevesebb laktáz enzimet tudnak termelni, de nem semennyit, tehát egy pici laktózt még valószínűleg meg tud emészteni a kislányod. (Amúgy biztos vagy benne, hogy nem a fehérjére érzékeny?)
2016. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!