Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A gyógyszerérzékenységnek,...

A gyógyszerérzékenységnek, milyen tünetei, hatásai vannak, lehetnek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 24. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el egy bármilyen gyógyszertájékoztatóját és megtalálod: kiütés, hányinger, hányás, hasmenés, fájdalmak, vérzékenység, vérnyomás-emelkedés, látászavarok, aluszékonyság stb.
2016. dec. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamo77db ***** válasza:
Nekem egy orvos mondta, hogy ez a rengeteg rémes mellékhatás azért van felsorolva, hogy ha netán valakinél előfordul és bepereli a gyógyszergyárat, akkor a gyár széttárja a karját és azt mondja: "Kérem, mi felsoroltuk, hogy lehet ez a mellékhatás, miért vette be a beteg a gyógyszert? Szóltunk előre!"
2016. dec. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szamo77db ***** válasza:
Ja és még a tünetek. Rengeteg féle lehet, én is allergiás hajlamú vagyok, nekem bőrtüneteim voltak legtöbbször, tenyérnyi viszkető, égő foltok. De volt már ajakduzzanatom is, izomgörcsöm is, amibe majdnem belehaltam, mert a torkomat húzta össze a görcs és nem bírtam elegendő levegőt venni! Percenként talán 2-3 alkalommal jutottam levegőhöz. Volt olyan, hogy a nyelvem előre kimeredt és órákig nem tudtam vissza húzni. Penicillin allergia is gyanús. Az Aspirintől megduzzadt, kipirult, viszketett a tenyerem. Minden esetre Calcium Sandoz pezsgőtabletta legyen kéznél, az nagyon jó izomgörcs oldó hatású. Ne nagyon nézegesd ezeket a papírokat, mert úgy megijedsz, hogy nem mered bevenni a gyógyszert. Egy barátom járt így egy antidepresszánssal, hogy a betegtájékoztató elolvasása után nem merte bevenni a gyógyszert.
2016. dec. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszeru kiutestol kezdve a fulladasos halalig nagyjabol barmi

En amoxicillin allergias vagyok,meg is halhatok tole

2016. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!