Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Elképzelhető, hogy allergiás...

Elképzelhető, hogy allergiás vagyok a kutyanyálra?

Figyelt kérdés

Kedves olvasó!


Köszönöm, hogy benéztél!

Elég sok mindenre allergiás vagyok (majdnem az összes gyomnövény, penészgombaspóra, por; fákra és ételekre nem). Nyáron szedek antihisztamint, és kész is, megoldódott.

Viszont állatokkal soha nem volt problémám.

Pár hónapja vettem észre, hogy olykor-olykor kiütéses leszek a kutyámtól és ég meg viszket is az a bőrterület.

Megfigyeltem, és arra jöttem rá, hogy csak akkor jön elő ez a jelenség, ha rám ugrik. (?!)

Aztán egyik ismerősöméknél van egy nagyon nyugodt kutya, tőle soha nem lesz allergiás reakcióm, simogatom, ölelgetem, de semmi.

Pár hete pedig találkoztam egy kis kölyök kutyussal, aki folyton ugrál, harap, játszik, és tőle elviselhetetlen bőrkiütésem lesz.


Gondolkoztam, és arra jöttem rá, hogy a saját kutyám amikor rám ugrik, megnyal. A nyugodt kutya soha nem nyalt még meg, a kölyök kutya pedig folyamatosan harap és nyalogat.


Most a napokban sokat találkoztam az utóbbival, és simogattam, babusgattam, de nem hagytam neki, hogy harapjon és így nem jött elő a kiütés.


Létezik ilyen, hogy a nyálára vagyok allergiás a kutyáknak? És a szőrre nem? És felnőtt korban kialakulhat ez egyik pillanatról a másikra?


Hamarosan amúgy is megyek az orvosomhoz, majd kérek egy tesztet.

De van valaki rajtam kívül még hasonló tapasztalatokkal? Vagy hallottatok már ilyet?


Várom a válaszokat!

További szép napot!



2017. febr. 8. 12:18
 1/1 A kérdező kommentje:
Most beszéltem egy kedves biológus ismerősömmel, aki azt mondta, hogy az emberek általában az állatok testváladékaiban található fehérjére allergiásak, ami ugye könnyen ráragad a szőrszálakra egy-egy mosakodás, vagy harapdálás alkalmával.
2017. febr. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!