Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejallergia, vagy más?

Tejallergia, vagy más?

Figyelt kérdés

Elég macerás a történetem.2 éve körül volt mikor állandó hasmenés,hányással bajlodtam,rájöttünk a tejmiatt.Bőr teszt nem mutatta ki,vérből sem.Viszont az IgE szintem 3x-a volt a már drasztikusnak számítónak.Igy tejfehérje allergiát diagnosztizáltak.1 év teljes elhagyás után,megint visszavezethettem.Nem mindig volt probléma.Most félév alatt többször is korhazba kerultem gasztos panaszokkal,kiszáradásig(tokeletes

Ver,szeklet teszt a infekten igy gasztrora kuldtek aprilisra van idopont)( mellette folytonos köhögés,apro pattanas szeru kiutesek.)De most 1,5 honapja 1 palacsintatol,1 kanal tejfoltol kb 8 oran belul jelentkezo eros,vizes hasmenes (8-10x akár).Lehetséges,hogy visszajohetett az allergia?

17/L



2017. márc. 1. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehetseges, hanem biztos. Ne idd a tejet. Vannak novenyi alapu tejek: kokusz, szoja, rizs, zabtej. A lidlben vannal sajat markasak is, azok valamivel olcsobbak.

En laktozerzekeny vagyok, ami ugye tejcukor. Laktozmentes tejet es tejfolt eszem ha ugy van. A ruditol, sajtoktol nincs bajom, legalabbis eddig ugy vettem eszre, de egy sima turorudit, ami nem laktozmentes, inkabb akkor eszem meg, amikor itthon vagyok, nehogy ramjojjon hasmars.

2017. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is tejfehérje allergiás vagyok. Kétlem hogy kihagyás után újra bírná valaki. Én is elég régóta kerülöm de amint kerül egy pici a szervezetembe egyből gond van. Szóval kerüld.
2017. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hagyj fel vel a tejjel! A leírtak alapján eléggé nagy árat fizetsz azért mert tejet fogyasztasz. Másrészről nézd meg interneten, hogy a tej valódi értelme a mai életben. Az üzleti tejeket semmiképpen nem ajánlom senkinek nagy fogyasztásban, ugyanis az már vegyi hulladéknak számít amit azok tartalmaznak.. Ez az igazság!


Egészséges tejet esetleg attól az embertől szerezhetsz, akinek tehenei vannak nevelve, mindennap friss tápanyaggal eteti őket és maga passztorizállja a tejet simán 80-90 fokon. Na az még tejnek nevezhető, de ami az üzletben van az messze eltér az eredetitől !

2017. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!