Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Pattanás szerű viszkető kiütések?

Pattanás szerű viszkető kiütések?

Figyelt kérdés
Nem lehet kinyomni, nem gennyes, de borzasztóan viszketnek, ha elkezdem kaparni akkor a dudor kifehéredik, körülötte pedig piros lesz, mint amikor megcsíp a csalán. Pár hónapja van ez, (bőrgyógyász ahol voltam teljesen közömbös volt velem, nagyon meg se nézte) többnyire a karomon jön ki, a fül körüli részen, elvétve 1-2 a mellkasomon. Általában csak 1-2 jön ki egyszerre, sajnos addig kaparom amíg varas nem lesz. Igaz hogy pattanásokkal küzdök már lassan mondhatom hogy évtizedek óta, de ilyen kiütések soha nem voltak rajtam.

2017. márc. 10. 12:21
 1/4 anonim válasza:
Lehetséges, hogy rüh. Bárhol elkaphattad, emberről emberre terjed. A peték vannak a bőr alatt, csak mikroszkóppal lehet látni és az elején könnyű összekeverni pattanással vagy más kiütésekkel pl szúnyogcsípés.
2017. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha esetleg az, bár képek alapján nem úgy tűnik, mivel lehetne ezt eltüntetni?

Gondoltam már poloska csípésre is, de sehol nem találtam a szobában, ágyban petéket, bármi erre utaló jelet. Pókcsípés meg teljesen más...

2017. márc. 10. 21:14
 3/4 anonim válasza:
Nekem is mindig ilyenem van, de mire elmentünk volna bőrgyógyászhoz már magától elmúlt.Szerintem cssk a bőrszárazság miatt van.
2017. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gumiciszma03 válasza:
Sziasztok nekemis ugyan ez a tünetem már lassan 4 hónapja a városunkba volt aki rühesvolt vagy lehet csak pletyka de nagyon félek a barátnőmön is megjelentek ugyanezek a tunetek ahogy a kérdező is mondta csalán szerű de nagyon nagyon viszkető legszivesebben kivágnám a testemből nekem a lábamon hasamon kezemen hátamon csípőmön jelenikmeg es iszanyatos viszketéssel jár mostis éppen egykézzel irok a másikkal vakarozom nagyon örülnék ha tudnamár végre segíteni valaki .....100000% hogy nem agyipoloska mivel mar az egesz rugataramat kiuritettem es ágyat is cseréltem
2018. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!