Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS ez mi? Viszkető tarkó és...

SOS ez mi? Viszkető tarkó és pattanás szerűség?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta borzalmasan viszket a fejem hátsó része, a hajam alatt egy fél tenyérnyi területen kb.

Vagyis tegnap kezdődött aztán egyre erősödött...Van ott egy nagyobbacska anyajegyem a hajam alatt ami néha szokott viszketni de ez most nem ott van hanem feljebb, és az a baj hogy nagyon hosszú és sötét a hajam így nem látom hogy piros-e a fejbőröm vagy ilyesmi.

Próbálom nem vakarni de elég nehéz:/ És most ahogy vakartam 2-3 furcsa pattanás szerű kiütést éreztem, csak kicsit keményebbek és az egyiket valahogy "lekapartam" véletlenül és kicsit vérezni kezdett. Nem tudom, mi lehet ez?

Keresgéltem neten de ezer meg egy hasonló esetet találtam és egyikhez se hasonlít igazán. Talán bőrgomba vagy ekcéma lehet (a kezemen is van egy kis ekcémám,anyától örököltem), de talán pattanás is (a nyakamon is elég sok van ami viszketni is szokott időnként, most épp olyan korban vagyok és hiába próbálok mindenféle szert ellenük nem nagyon használ).

Arra is gondoltam hogy most télen elég száraz a bőröm,nem lehet hogy emiatt van? A hajam meg zsírosodó típus, ott is próbálkozok különféle samponokkal,de már hónapok óta ugyanazt használom, így nem hiszem hogy ez irritálná a fejem.

Van egy macskánk is, nem tudom ez mennyire befolyásolhatja a dolgokat, lehet hogy tőle kaptam el valamit.

Mit csináljak? Tudom,bőrgyógyász, de hónapokig kell várni hogy bekerüljek kivéve ha sürgős beutalót kérek a háziorvostól aki csak keddtől lesz. Addig megőrülök tőle, mit csináljak?



2017. jan. 21. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Töröld le a területet alkoholos vattapamaccsal.
2017. jan. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos úgyanígy jártam mint te, nekem is 1 hónapot kellett várni a bőrdokira, aki vmi szar antibiotikumot írt fel, mindenféle kivizsgálás nélkül, meg egy drága krémet is kaptam és egyik sem hatott semmit sem. Visszamentem 1 hónap után és kértem h rakjon isotretinoin kúrára mert már nagyon elegem van h 4 év alatt egy doki sem tudott segíteni a bőrömön. Elküldött ismét góckutatásra, és 2 és fél hónapot kellett volna várnom egy szaros füll-orr gégészeti kontrollra. Addig szenvedjek csendben... szóval ilyen a magyar egészségügy, rohadjon meg a Fidesz h stadionokra van pénz betegellátásra meg semmi... másik h a legtöbb magándoki sem elég képzett, nem igazán akarnak a kiváltó okkal foglalkozni. Nyugati infókból arra jutottam hogy ez valószínűleg Inzulin-rezisztencia és candida fertőzés miatt van. Nekem is brutál zsírosodik a hajam, ez a faggyútúltermelődés miatt van, amit legjobban isotretinoinnal lehetne visszaszorítani. Szóval én elkezdtem a candida-diétát és mellette az IR-emre ha iszok Inofolicot, akkor sokkal szebb a bőröm, de ha 1szer is bűnözök a diétában másnap egyből visszajönnek a ragyák és puffad a hasam. Szóval ha neked is a problémád, akkor csak nagyon szigorú diétával és gombaölőkkel lehet helyrehozni. :/
2017. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!


Próbálkozok majd mindennel amit leírtatok:)

Ilyen ez a magyar egészségügy, nem tudunk tenni ellene:/ De engem is nagyon idegesít hogy minden sz*rra van pénz de ha valami bajod van akkor várjál hónapokat mert nem tudják megoldani máshogy...

2017. jan. 21. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!