Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Megehetem, ha valamire azt...

Megehetem, ha valamire azt írják, hogy nyomokban tartalmazhat valamit?

Figyelt kérdés
Tej intoleranciám van. A termékre az van írva, hogy nyomokban tejet tartalmazhat. Allergia esetén úgy tudom az ilyen terméket egyáltalán nem szabad megenni. Mi a helyzet az intoleranciánál?
2017. márc. 16. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked kell kitapasztalni,hogy mennyi az a mennyiség,ami már "gondot okoz."
2017. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Max görcsölni fog a hasad vagy meghajt.
2017. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tejtermékből semennyit nem ehetek meg, mert nagyon magas az intoleranciám. De azt nem mondta az orvosom, hogy ilyen terméket ehetek-e, ami csak tartalmazhat.
2017. márc. 16. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem erre biztos választ csak akkor fogsz tudni, ha próbát teszel. Vagy választhatod azt is, hogy úgy döntesz, nem kísérletezel, és akkor az ilyen termékeket sem fogyasztod.
2017. márc. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyomokban tartalmazások a súlyos allergiás esetek kedvéért vannak ráírva. Laktózérzékenység nem fog problémát okozni töredék milligrammos mennyiségnél.
2017. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kazeint meg laktózt se bírom, de ez nem allergia, intolerancia. Csak elég magas. Allergiára nem néztek. Ettem ma ilyen csokit, ami tartalmazhat, de nem lett bajom. Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 17. 01:58
 7/7 anonim ***** válasza:

De azért vigyázz, mert lehet a tizenegyedik fog tartalmazni kevés tejet, ami az allergiádat kiváltja!

Ez a "nyomokban tartalmazhat" annyit jelent, hogy a tej, nem alapanyaga a csokoládénak, de a vaj igen. A csokoládé gyártása tiszta, de az alapanyagra jelen esetben a vajra nem vállal garanciát, hiszen azt nem Ő gyártja. Lehet évekig eszed a csokoládét, aztán egyszer a vajgyárban hibáznak, ezért a következő csokitól már rosszul leszel!

2017. márc. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!