Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nyomokban tartalmazhat glutént...

Nyomokban tartalmazhat glutént most akkor lehet van benne vagy lehet, hogy nincs?

Figyelt kérdés
Eddig jól se tudtam lakni kenyér nélkül most meg semmit se egyek.Mindenre rá irják,hogy tartalmazhat.
2014. júl. 25. 12:32
 1/6 A kérdező kommentje:
A haveroknak mit mondjak,hogy bocs de többet nem sörözök veletek?
2014. júl. 25. 12:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Az összetétele alapján akkor nincs, csak a gyártás során bele kerülhet. Ennél pontosabbat nem lehet mondani.
2014. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Beírsz egy kijelentést, amit nyilván elolvastál. Tartalmazhat. Ez a válasz a kérdésre.
2014. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez általában azt jelenti, hogy a termék maga nem tartalmaz glutént, de a gyártási körülmények olyanok, hogy minimális mennyiség belekerülhet. Azaz olyan gyártósoron,környezetben készül, ahol gluténtartalmú élelmiszereket is gyártanak, és ezek maradványai bekerülhetnek esetleg a gluténmentesen készült termékelbe, persze nagyon kis mennyiségben.

Ha ráírják, nyilván van olyan mértékű allergia, amikor még ez a pici mennyiség sem tolerálható. Beszéld meg az orvosoddal, hogy mi az a mennyiség, amit fogyaszthatsz.

2014. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert az adott gyárban egy másik gyártósoron gyártanak glutént és ritka esetben a levegővel pár mikrogramm átkerülhet a másik termékre.
2014. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sör egyértelműen gluténos, tehát a haveroknak azt mondod, innentől borozol vagy pálinkázol. Nem is értem, mit mondanál nekik? Vagy mondd azt, sorozom veletek tovább, ti meg majd jöttök látogatni, amikor a vékonybéldaganattal műtenek???
2014. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!