Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan alakul ki az allergia?

Hogyan alakul ki az allergia?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan "működik" az allergia, hanem arra, hogy egyes emberek miért szenvednek ebben a betegségben és mások miért nem.

Esetleg genetika? Öröklődhet?

Vagy talán életünk folyamán alakul ki?

Bonus kérdés: Miért nevezik a "modern kor betegségé" -nek?


A válaszokat előre köszönöm ;DD



2017. aug. 3. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Öröklődhet, igen. És életed folyamán spontán is kialakulhat. Mi pl mindig egy csomó macskát tartottunk, és anyukám 49 évesen egyszer csak allergiás lett rájuk. Pedig a családban nincs más allergiás.

Persze még lehet.


Azért nevezik a modern kor betegségének, mert egyre több olyan anyaggal találkozik a szervezetünk, amivel nem tud szembenézni, így egyre több minden válthat ki allergiát.

2017. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Öröklődhet a hajlam rá igen. Én azért lettem allergiás a cickra, mert 1 évig dohányos helyen laktam, és mivel a családban halmozottan előfordult allergia, én is hajlamos voltam rá és amúgy is érzékenyebb voltam így a füstre, szóval 1 év alatt kialakult allergiás asztma
2017. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudsz allergiás lenni.

Ha megcsíp a csalán és göbök jönnek ki a csípés helyén, vagy szúnyogcsípés után viszkető folt lesz rajtad, az is allergiás reakció.


EZ szervezet válaszreakciója a bejutott kórokozó hatására. Ez a reakció lehet: normális, csökkent, hiányozhat/egyáltalán nincs, vagy fokozott (amit túlérzékenységi reakciónak hívunk)


A bekerült idegen anyag az allergén. Válaszreakció az ellenanyag termelés. Jellemző helyi reakciók lehetnek pl. a fenti csalánkiütés, szénanátha, bőrpír, gégödéma.


Legsúlyosabb formája az anafilaxiás sokk, mely életveszélyes, orvosi beavatkozás kell a kezeléséhez.

2017. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az allergia is a szervezet egy téves reakciója, ami oxigénszegénység következtében jön létre a sejtek szintjén. Ha a sejt kevesebb oxigénnel kell hogy beérje, fáradékonyabbá válik, ez miatt egyre többet téveszt. Nem képes maradéktalanul ellátni a feladatát, és ha ezek a maradékok halmozódva vannak akkor beszélünk betegségről.

Örökölhető betegség az nem létezik, mert génjeinkben csak az van kódolva, hogy a szervezet miként reagál az oxigénhiányos állapotokra. Azért mert az utód általában azt a táplálékot fogyasztja amit elődei esznek, ezért az oxigénszegény állapototok szinte másolják az elváltozásokat.

Amióta az ember az első kolbászt megtöltötte azóta beszélünk népbetegségekről, mert a kolbász hús már tartósítva kell hogy legyen. Napjainkban a tartósítási eljárások széles körét alkalmazzák már szinte minden ételben. A tartósítószerekkel épp az oxigént vonjuk ki, vagy taszítjuk ki az ételekből, ezért válik egyre több ember oxigénhiányossá, ami az allergiás reakcióknak a kiinduló pontja.

2017. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!