Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges az hogy a marihuáná...

Marko Zsombor kérdése:

Lehetséges az hogy a marihuánától a allergiás bőrreakció (csalánkiütéses bőrgyulladás) alakul ki a makkomon?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve füveztem már, 15 évesen kezdtem el, most 17 vagyok és hál' istennek lassan már 2 hónapja hogy nem és végre képes vagyok leszokni, nehezen, de haladok. Amikor elkezdtem, abszolút semmi allergiám nem volt rá, de később feltűnt hogy ha a pollent megszagoltam utána tüsszögtem, fél percen belül és olyan is volt hogy 4-5 ször, majd a következő 2-3 napban allergiás tüneteim voltak (orrfolyás, torokgyulladás-szerű izé, nyirokcsomó begyulladás, orrdugulás, álmosság, köhögés, stb) -- tudom hogy ezek nem mindegyik csak allergia, de így érthetőbb. Később olyan másfél év után az is feltűnt hogy rendszeres gyulladás van a makkomon időközönként és mindig azthittem valami STD-m van, kenegettem minden szarral és hosszútávon nem lett jobb, max átmenetileg egy kicsit. Tehát elkezdtem a jelenséget összekapcsolni a THC-val vagy legalábbis valamelyik összetevővel. Az elmúlt két hónapban már semmi ilyen problémám nem volt amióta nem füveztem, pedig nem csináltam vele semmit magától emlúlt és mostmár nem is fáj egyáltalán. A lényeg hogy volt egy kis megbotlásom, amikor is belebeszélt egyik 'haverom' a dologba és volt egy cigi, nem örülök neki, de most nem dől össze a világ. Direkt nem paráztam rá, hogy nem emiatt vannak a gondjaim, és hihetetlen módon másnap (majdnem 18-20 órával a cigi után) megint előjött ez a csalánkiütéses bőrgyulladás a makkomon, amit aztán ezért megmostam és kb 30-1 órán belül elmúltak a panaszaim nagyjából, a húgycsövemben még volt utána némi irritáció, de 2 nappal rá, mostmár teljesen jól érzem magam, jól kialudtam. Sőt még Calciumot is ittam rá, mikor gyanakodni kezdtem az allergiás reakcióra. Szóval a kérdésem az, hogy olyanról sokat olvastam nemrég hogy kevés embernél de kialakulhat később is allergia vagy a pollenre, esetleg a THC-ra vagy más ismeretlen összetevőre és bőrgyulladásos csalánkiütés formájában léphet reakcióba a bőrrel, de hogy pont a makkomon?? (Bár ott alapból is érzékeny a bőröm születésem óta) Gondolom a válasz igen, mert csalánkiütés elvileg mindenhol kijöhet a testen, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre!

#fű #zöld #allergia #marihuána #Joe #csalánkiütés #bőrgyulladás #hisztamin #kontakt dermatitisz #allergiás bőrreakció
2015. szept. 6. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

"...és bőrgyulladásos csalánkiütés formájában léphet reakcióba a bőrrel, de hogy pont a makkomon??"


Gondolom szívás után, amikor elmentél wc-re, vagy akár önkielégítést végeztél, akkor megfogtad a füves kezeddel, így közvetlenül is érintkezhetett a pollenekkel. De ettől függetlenül is kijöhet a kiütés bárhol a testen.

Mindenesetre tényleg jobb, ha leállsz a fűvel (ha allergiás vagy, akkor pláne), nekem két ismerősöm is van, akik hosszú éveken át szívták, és most elég kemény koncentrációs és memóriaproblémáik vannak. Mondjuk ők anno nagyon sokat szívtak.

2015. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!