Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van olyan szer, amit ha...

Van olyan szer, amit ha mostanában elkezdek szedni, jövő ilyenkorra valamivel elviselhetőbbé teszi a parlagfűallergiámat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 10. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kecsketej!

Olyan kecskéé, amelyik eszik parlagfüvet.

2017. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden kecsketej árus azt fogja mondani hogy legel a kecskéje parlagfüvet


Közben a parlagfű többnyire nem is a legelőkön nő h nem a szántoföldek szélén vagy a műveletlen szántóföldeken

Átlag legelőkön nagyon ritka és csak kicsire nö meg

2017. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 lotyo válasza:
Revicet a neve vény nélkül kapható. Nekem bevált, fél óra múlva semmi bajom.
2017. szept. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 ktomee válasza:

Sajnos ez nem vicces, nagyon le tudja verni az embert a lábáról egy erős allergia nem beszélve, hogy átmehet aszthmába(fulladás) is.


33 éve van erős allergiám(+aszthma), többek között parlagfűre is.

Ha igazán javulást szeretnél, keress fel egy jó allergológus orvost. Évek alatt sok gyógyszert kipróbáltam, ami évek óta elég jól elnyomja az a Xyzal tabletta, napi 1 db. Ezt elkezdem május elejétől szedni október végéig és elég jól elnyomja a tüneteket. Ha van orrnyálkahártya duzzanatod is akkor nekem az Avamys orrspray jött be. De ezek mind vényköteles szerek.


Sajnos a kecsketej meg a többi homeoterápiás 'csodaszerek' nem érnek semmit, ha erős az ellergiád.

2017. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyik évben egy rövid időszak alatt csak parlagfüvet etettem a kecskékkel, egy otthagyott tarlóról.


Ember legyen a talpán, aki azt a tejet meg tudja inni. Valami borzalom.

2017. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
76%

Varga gombát tudom ajánlani

Immunrendszert erősíti , nálunk a családban mindenkinek segített :)

2017. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A mindenféle csodaszerekkel végképp ne erősítsük az immunrendszert, mert éppen az a baj, hogy egyes anyagokra (például a parlagfű pollenére) túlzott reakciót ad, ezt nevezzük allergiának.

Hozzászokni a parlagfüvet evő kecske tejéhez, hát az sem fog menni. Az immunrendszer teszi a dolgát, minél jobban emlékeztetjük azokra az anyagokra melyek kiváltják a reakciót, annál biztosabban fogja felismerni.

Az elmúlt fél évszázadban én is kipróbáltam sok mindent. Néha vannak könnyű évek és van amelyik pokol. Nem lehet megjósolni, mikor melyik következik. Persze nem véletlen, hogy most jött elő az allergiád, hiszen most volt a parlagfűszezon csúcsa.

Hogy mit lehet tenni? Nincs örök érvényű megoldás. Egy jó allergológus tud jó eredményeket elérni, de nem szabad hogy ez elbizakodottá tegyen. Ha van egy jó terápia (vényköteles bogyó, orr spray, szemcsepp, inhalációs oldat és mellé még egy kis hörgőtágító), akkor sem szabad a parlagfűmező közepén piknikezni, inkább rendszeresen portalanítani a lakást, minden este hajat is mosni, szőrös vagy tollas állatkákat nagy ívben kerülni, stb, stb. És még akkor is lehetséges, hogy néhány év alatt az immunrendszered gondol egyet és lehet keresni újabb hatóanyagokat...

2017. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Staloral immunterápia. Ezt üsd be a google-ba, sokat olavshatsz róla. Szerintem más nem segít.
2017. szept. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen van, egyél parlagfüvet csodákra képes... gyógyítja a rákot, és a parlagfűallergiád... mielőtt valaki azt írná hogy fasságot írok... kipróbáltam... és jó (nekem rákom volt, bátyám meg parlagfű allergiás volt..)
2017. szept. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!