Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Perubalzsam allergiával...

Perubalzsam allergiával ehetek-e házi készítésű lekvárt, befőttet?

Figyelt kérdés
A múlt héten megállapították a perubalzsam allergiámat. Tiltólistán szerepel a lekvár, befőttnek eltett zöldség. Ezeket mindig magam készítem, soha nem veszem boltban, de ha van valakinek ilyen tapasztalata, kérem válaszoljon. Tartósítószerként a lekvárhoz nátrium-benzoátot használok, savanyúságokhoz ecetet, sót és cukrot.

2017. okt. 15. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is perubalzsam allergiám van, lekvártól még nem lett problémám, de az is igaz, hogy ha nem házit eszek, akkor mindig nézem az összetevőlistát. Viszont nekem a nátrium-benzoát is problémás, ez is egy parabén, és arra is allergiás vagyok. Egyébként csak perubalzsam allergiában is lehet, hogy érdemes óvatosnak lenni mindenféle benzoáttal, mert a perubalzsam is tartalmaz benzoátot és benzoesavat is.

Úgy vélem, hogy elsősorban a konzervipari, vásárolt lekvárokkal lehet probléma, otthon azt teszel bele, amit szeretnél (bár bizonyos gyümölcsök természetes módon is problémásak e szempontból - pl. banán, citrusok héja (szóval narancslekvár biztosan kerülendő)).


Hogy a dolog még kevésbé legyen egyszerű, nagy valószínűséggel nem úgy összességében a perubalzsamra vagy allergiás, hanem valamelyik összetevőjére. A perubalzsam mintegy 250 anyagból áll, ebből úgy 160-at már vizsgáltak, és csaknem 30-ról tudják eddig, hogy allergizálhat. Egyáltalán nem biztos, hogy nem ehetsz vaníliát vagy fahéjat, könnyen elképzelhető, hogy más összetevőre vagy érzékeny. Ez sajnos úgy megy, hogy mindenkinek ki kell tapasztalni, mit fogyaszthat, és mit nem.

Gondolom epicutan tesztet ragasztottak a hátadra, a standard sort. Létezik tesztsor főbb perubalzsam összetevőkre is, érdemes lenne erről az orvosoddal beszélni.


Tisztálkodószerek közül nekem ami sok-sok keresgélés után bevált, az a Logona Pur sampon és tusfürdő

[link]

valamint a Sodasan folyékony szappan (a sensitiv)

[link]


Igaz, hogy nekem a perubalzsam mellett illatmixre és parabénekre is van allergiám, ami igazolt, de időnként olyan cuccokkal is reagálok, amelyekben ezek nincsenek is.

2017. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

És még a fogmosásról: léteznek már elég jó összetételű fogkrémek-foggélek (pl Lavera [link] ), de nekem egyelőre sajnos csak a Dentomin natúr fogpor, ami működik - de csak minimális porral a fogkefén, mert túl durva a fogzománchoz (ebben csak őrölt zeolit van, semmi más).

[link]

2017. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszodat. Azt nem mondta sem a háziorvos, sem a bőrgyógyász, hogy a perubalzsam összetevőkre is létezik külön teszt. Utánajárok, még egyszer köszönöm.
2017. okt. 21. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!