Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma, erythema nemi szerven?...

Ekcéma, erythema nemi szerven? Miért? Mitől? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Bocsanat az ekezetek hianyaert, telefonrol vagyok. Eloszor is voltam borgyogyasznal a testemen megjeleno apro pici dudorok miatt. A csuklomon jelentek meg eloszor es a peniszem torzsen is. A doktornak megmutattam eloszor a nemi szervemen arra azt mondta semmi, faggyumirigyek, es mar kuldott volna is el. Megmutattam a csuklom. Diagnozis erythema(az ekcema szep latin neve). Szteroidos kremet irt fel. Diagnozisban maradt a peniszen termeszetes allapot kezelest nem igenyel... Szerintem nem akarta belatni a tevedeset, a ket teruleten ugyan az az elvaltozas van(ugytunik nalam ilyen formaban jelentkezik ekcema), ez 100%ig biztos, ugyanis a kremmel is kezeltem es csillapodni kezdett ugyan ugy mint a csuklomon.(+ugyan ugy nez ki a ket elvaltozas, a faggyumirigyeket meg felismerem, ne ezen akadjunk fenn) Azota sajnos megjelent a konyokhajlatomban is es a koldokom korul is ugyan ezek a dudorok. Egyebkent elkezdtem ott is kezelni nem tudom mennyire lesz hatasos. Tudomasom szerint eletemben nem volt meg ilyen, 21/F vagyok, es nem emlekszem, hogy bármikor is kijott volna ilyen rajtam. Allergias vagyok a haziporra es a tollra, tollal nem erintkezem, de a poratka elegge elkerulhetetlen. Mitol lettem ilyen? Fertőzes lenne? Egyaltalan hogyhogy a nemi szervemen is kiutkozott mikor a csuklomon kivul csak ott. Elkaphattam ezt valakitol? Elvileg az ekcema nem fertozo. Lehet megsem ekcema lenne, hanem valami mas eredetu betegseg? Kerlek ha tudtok es ertetek valamennyit a temahoz segitsetek. Elore is koszonom. Normalis valaszokat legyszi, megy a zold kez minden normalis valaszolonak.

2017. nov. 12. 00:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit még, hogy ha jól emlékszem erythema dermatitis van a leleten(jelenleg nem tudom megnezni), es meg az hogy ezek a dudorok nem viszkettek sosem, csak mondjuk tapintasra kicsit erzeketlen ott a borom, meg szaraz ezek a kis dudorok olyan 0.5mm atmerojuek lehetnek, es mondjuk egy adott teruleten van mondjuk beloluk kb egy olyan 50db szorosan egymas mellett elhelyezkedve.
2017. nov. 12. 01:08
 2/5 anonim ***** válasza:

33/N

Érdemben sajnos csak annyit tudok hozzá fűzni, hogy nekem az ekcémám 21 évesen jelent meg először a hátamon és iszonyatosan viszketett, véresre tudtam kaparni.

A dermatitis bőrgyulladást jelent, mivel az ekcémás terület gyulladt is a bőrirritáció miatt (nekem is be volt gyulladva mert vakartam éjjel is, mikor aludtam...).

Condilómás elváltozás is kezdődhet így, mint nálad (azt viszont nemi úton lehet elkapni és nem feltétlenül csak a nemi szerveken kell megjelenjen - aszisztáltam már olyan pácienseknél a leégetésnél, akiknek szó szerint az egész testük tele volt vele).

Nem pirosak? Csak simán kis dudorok vannak?

2017. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Küldök itt egy linket a kezemről, így néz ki: [link]

Meg tudnád nézni, hogy esetleg felismersz e valamit rajta? Ha orális szexet kaptam gumi nélkül akkor elkaphattam a condilomat? Elore is koszonom a segitseget

2017. nov. 15. 01:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Amikor a kep keszult ilyen piros volt, azthiszem kidorzsolodhetett. Azota olyan mint a tobbi nem piros reszen.
2017. nov. 15. 01:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez ekcéma. Nekem az Elocom krém segített. ill. segít is, ha megjelenik, de csak 7-10 napig szabad használni, naponta 2x.

A condilómák nem telepednek meg a szájban :)

2017. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!