Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Sós orrspray vagy sos orr mosás?

Sós orrspray vagy sos orr mosás?

Figyelt kérdés

Az van, hogy mondtam a gyógyszerárba, hogy nekem orr mosó folyadék kell mer azt mondta a doki, de ő azt mondta hogy ez a Uriage termál vizes baba orrspray is ugyan az. Csak nem kell ezzel oblogetni hanem csak be fújom.

Igazat mondott?



2017. dec. 8. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazat mondott. Az ilyen jellegű orrsprék mind sós viz alapon készülnek. (Tisztítás nyákdugulás elhárítás) mibt pl a Sterimar ami tengervíz ől készül.
2017. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi
2017. dec. 8. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Teafaolajos ecsetelés belülről.
2017. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a baba orrspray semmit nm ért, inkább csináltam magam sós vizes orrcseppet.

Felforralsz vizet, lehűtöd teszel bele tengeri sót, jól elkevered és ebből felszippantasz az egyik, majd a másik orrlyukba.

2017. dec. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek

De az sem mindegy mennyi sot rakok bele

Nem?

Nem igazán merek ilyet csinálni :/

2017. dec. 11. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Hipotóniás sóoldat: Pl. orrfolyásra 1 liter víz, 5 g só- orrmosó kannába 1 dl víz, 0.5g só (0.5%- alacsonyabb a sótartalma, mint a testnedveinknek)

Fiziológiás (izotóniás) sóoldat: 1 liter víz, 9-10 g só- vagy neti kancsóba 1 dl víz, 0.9-1 g só (0.9-1%- ez megegyezik a testnedvek sótartalmával, nedvesítésre alkalmas);

Hipertóniás sóoldat: Pl. orrdugulásra 1 liter víz, 2 g só- orrkannába 1 dl víz, 2 g só- 2%.

A telített sóoldat 26%-os. Ezt is kipróbáltam kúraszerűen orrmosásra, nagyon mar, de nem elég hatékony. Hidrogén-peroxidos vízzel is mostam orrot 1-2 hónapig. Vagy só+szódabikarbóna+hidrogén-peroxid. Diófalevél főzettel is, hagymás-fokhagymás-borsos-erőspaprikás főzettel is, brómhexin-kloridos vizet is használtam orrmosásra néhány hónapig. Jobb, mint bevéve a Paxirasol tabletta.


Én ugyanannyi szódabikarbónát is teszek a só mellé a felmelegített vízbe, ami forrásvíz, vagy desztillált víz, ioncserélt víz. Sokkal hatékonyabb orrdugulásra, ha még menthető a helyzet. Van, amikor egyáltalán nem folyik át, de örülök, ha minél több csepp átszivárog idővel a polipok között.

2019. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!