Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózérzékenység? Milyen a...

Laktózérzékenység? Milyen a H2 kilégzési teszt?

Figyelt kérdés
Annak, aki rákeresne erre a kérdésre, és tudja magáról, hogy laktózérzékeny: Menjetek el inkább saját pénzen genetikai tesztre, mert itt 1 liter tejnek megfelelő laktózt kell meginni töményen egyszerre. Aki érzékeny rá, sejtheti, milyen következményei vannak. Utólag nézve már nem vállalnám, inkább elmennék saját pénzen genetikai tesztre. Fájdalmas volt, senki sem figyelmeztetett előre, hogy ennyire rossz lesz, az egész napom tönkrement utána.

2018. jan. 17. 07:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 120-at fújtam már 3.-ra. Rettenetes hascsikarásom volt,de be tudtam menni utána dolgozni.
2018. jan. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én 130-at fújtam, bementem dolgozni, de nagyon szenvedtem.
2018. jan. 17. 21:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Laktózérzékenység önmagában okozhat kellemetlen leheletet? Minden más vizsgálat jó eredménnyel fejeződött be: Gyomor-és béltükrőzés, fül-orr gégészet, fofászat. Vérvétel nem mutatott ki érzékenységet.
2018. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ha a fogaid rendben vannak, akkor a kellemetlen lehelleted attól lehet, hogy nem is veszed észre (vagy észreveszed) de nyitott szájjal lélegzel. ilyenkor elszaporodhatnak a baktériumok a szádban, és ettől lesz rossz a leheileted.

figyeld meg, hogy ha egy névjegykártyát az ajkaid közé illesztesz (nem szorítva, csak simán), akkor mennyi idő után esik ki, ha közben dolgozol, takarítasz, tévét nézel, akármi.

a másik teszt, hogy ha szigorúan becsukod a szád, mennyi ideig bírod ki, hogy csak az orrodon lélegezz.

van-e esetleg valami akadály az orrodban, van-e orrsövényferdülésed, duzzadt-e az orrmandulád, stb.

a laktózérzékenység nem okoz rossz lehelletet, nekem nagyon sok laktózérzékeny családtagom van, és ismerőseim is, nem tapasztaltam ezt.

2018. okt. 31. 21:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát rám nem illik, amiket leírtál, mert orrmandulámmal nincs baj, mivel 1 éve vették ki a garatmandulámat és nézték az orrmandulámat is. És mindig az orromon veszem a levegőt.
2018. nov. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Háááát, én most kaptam időpontot. Az egyik 10 grammos, a másik 25 grammos. Egymás utáni napokra. Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű... esetleg valami jótanács?
2019. jún. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
vigyél magaddal olyan laktózbontó tablettát, és a vizsgálat után azonnal vegyél be belőle. nekem sokat segített volna.
2019. jún. 18. 22:23
 8/12 anonim válasza:
Köszönöm! :)
2019. jún. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 samre válasza:
43%
A geneteikai teszt nem egyenlő a H2 kilégzési tesztel. Attól, hogy még a genetikai teszt negatív simán lehet a H2 teszted pozitív. A genetikai teszt csak a hajlam kimutatására alkalmas, így a Te javaslatod sajnos nagyon félrevezető és nem követendő...
2020. márc. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Abban igazad van, hogy lehet valaki úgy is laktóz érzékeny, hogy genetikailag elvileg alkalmas a laktóz lebontására. De az ilyen laktózérzékenység ritkább sokkal!

Nekem pl. az jött ki genetikai teszten, hogy egyáltalán nincs olyan génallélem, ami a laktáz enzimhez köthető. Tehát esélyem sincs megemészteni a tejet. Ez nem a hajlamot mutatja ki, egyszerűen nincs ilyen génem, pont.Nem termel ilyen enzimet a szervezetem, és nem is fog.

Nekem jobb lett volna eleve erre a tesztre menni, és a laktózérzékenyek legnagyobb százalékának jobb ez a teszt, mert nem fáj. Viszont egy liter tejnek megfelelő tejcukrot meginni nagyon fáj!egész napom borzalmas volt utána és be kellett mennem dolgozni.

Kb8000 forint a genetikai teszt, nekem jobban megérte volna eleve erre menni, mint végig szenvedni egy napot.

2020. márc. 7. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!