Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés
KKati81 nevű felhasználó kérdése:

Gluténmentes lisztből és búzalisztből készült kenyérreceptet tudnátok adni?

Most derült ki hogy kialakulóban van gluténérzékenység, ezért mondta az orvos hogy kezdetnek olyan kenyeret süssek amiben fele rész búza fele pedig gluténmentes liszt. Barbara lisztkeveréket vettem. Kenyér recepteket szeretnék kérni ebben az arányban. Vagy segítséget hogy mire figyeljek, hogyan viselkedik az ilyen liszt. Tudom hogy nagyon nehéz kitapasztalni, nekem nem sikerült. Köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: gluténérzékenység, kenyér, Barbara liszt

2018. febr. 8. 14:52  Privát üzenet  

A válaszok

Orvos ilyet nem mond vagy egy idióta kontár!

Ha bebizonyosodik hogy coeliákiás vagy, el kell hagynod TELJESEN az árpa-búza-rozs-és zablisztet meg mindent, miaben ezek vannak.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. febr. 8. 15:08 Privát üzenet
Jól mondja az első.Ha kialakulófélben van,akkor nyilvánvalóan ki kell zárni a glutént.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2018. febr. 8. 17:59 Privát üzenet
bellobig nevű felhasználó válasza:

Ezt biztosan nem gasztroenterológus mondta! Ki kell vizsgáltatnod magad, s akkor kiderül, hogy az vagy, vagy sem! De az butaság, hogy "félig gluténmentes" kenyeret javasoltak...

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. febr. 9. 08:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valóban igazatok van, utánajárok kivizsgáltatom magam hogy konkrétan mi a bajom, nehogy nagyobb gond legyen belőle.

# 4/4Időpont 2018. febr. 10. 15:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nekikezdhetek már a gluténmentes étkezésnek?
Allergias vagyok vagy sem?
Mák fogyasztása után gyomorpanaszok?
Finom, nem szivacsos gluténmentes kenyérreceptet tudnátok adni?
Kenyérsütőgéphez keresnék bevált gluténmentes kenyérreceptet, ajánlana valaki?
Ha azt mondták 3/5 búzaliszt érzékenységem/ (allergiám?! ) van, akkor csak a búzalisztet kerüljem? Vagy vegyek gluténmentes dolgokat és azt nyugodtan ehetem?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!