Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miket fogyasszak, ha valószínű...

Miket fogyasszak, ha valószínűleg lisztérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés

A napokban tapasztaltam, hogy görcsölt, fáj a hasam, hányingerem is van. Szerintem gluténérzékenység, mert miután valami lisztes dolgot ettem azután fáj egy darabig, majd abba marad. Ez szombat óta lehet. Mellette szédülök is.

Azért gyanakszok gluténre, mert az elmúlt napokban, ha nem is naponta, de több melegszendvicset is fogyasztottam, ami ezt kiválthatta.

19L



2018. febr. 27. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez mennyire jelentkezhet így egyik napról a másikra hirtelen.


Mindenesetre érdemes megpróbálnod két hétig kerülni a gluténes dolgokat. Ha nehéz gluténmenteset venned, akkor egyszerűen ne egyél liszttartalmú dolgokat, maradnak a húsok, zöldségek, tejtermékek, gyümölcsök.

2018. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ikonstar ***** válasza:

A gluténérzékenységet ne diagnosztizáld önmagad, mert ez annál sokkal komolyabb probléma. A menete az, hogy a háziorvos beutal a gasztroenterológushoz, aki megvizsgál. Alternatív vizsgálatokra ne menj, azok nem alkalmasak a gluténérzékenység kiderítésére.

A vizsgálatok végéig nem kezdj bele a gluténmentes diétába, mert egy idő után regenerálódik a szervezet és nem lehet kimutatni az érzékenységet.

Léteznek pár ezer forintos cöliákiát vizsgáló gyorstesztek, amik előszűrésre alkalmasak. Például a Biocard Celiac.

2018. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!