Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tofu+alkohol okozhat allergiás...

Tofu+alkohol okozhat allergiás reakciót?

Figyelt kérdés

Tegnap tofut ettem vacsorára, simán zöldségekkel serpenyőben összesütve, kicsit később pedig ittam egy kevés diópálinkát, amit az egyik ismerősömtől kaptam régebben, gondoltam megkóstolom.

Körülbelül 5-10 perc után elkezdtem érezni, hogy zsibbadnak az ajkaim, néhány perccel később pedig már úgy festettem, mint akibe 10 liter botoxot nyomtak, úgy feldagadt az arcom, utána az egész testem vörössé változott. Korábban egyszer már tapasztaltam hasonlót (akkor gyógyszer miatt történt), így nem mentem el orvoshoz, mert tudtam hogy pár óra alatt elmúlik.


Azóta minden rendben, viszont érdekelne, hogy esetleg milyen anyagok okozhatták ezt? Van valami a tofuban?



2018. márc. 3. 21:24
 1/3 anonim válasza:
dió allergia esetleg?
2018. márc. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert a diótól soha nem volt bajom, de köszi:)
2018. márc. 12. 22:52
 3/3 anonim válasza:

nekem allergiás reakciónak tűnik. a szájnyálkahártya érintettsége a zsibbadással, dagadással, az arc feldagadása, pirosság, foltok. (súlyos szójaallergiám szerintem hasonló tüneteket mutat: piros foltok, arc és száj feldagadása, + hasmenés, nehézlégzés. ugyanezek jelentkeztek szójaolaj vivőanyagú gyógyszer bevétele után.)

Az allergia kialakulásához a szervezetnek már legalább egyszer kellett találkoznia az allergén anyaggal, mielőtt allergiás reakció jelentkezik. tehát már minimum egyszer ettél ezelőtt az allergénből, ill. találkoztál vele valamilyen formában. A tofu például szójából készül. Elképzelhető, hogy a szója a ludas, vagy a zöldségek közül valamelyik, vagy a fűszerek, de az allergén sokszor nagy fehérjetartalmú anyag szokott lenni. Nem tudom, alkoholban a dió mennyire allergizálhat. Ki kellene deríteni, hogy el lehessen kerülni a jövőben.

A bevett gyógyszerre szerintem allergiás lehetsz, érdemes bevinni a háziorvoshoz, tudtommal feljegyzik, mert többé nem írhatják fel az allerizáló gyógyszerhatóanyagot és talán származékait sem, de ez nem biztos... Az allergiák elég súlyos formája, ami kevés idő elteltével hevesen jelentkezik, és ha nehéz légvétel társul hozzá, életveszélyes is lehet. Annak idején minket kálciummal kezeltek, ma tudomásom szerint ezt nem szabad használni, mást használnak, szteroidot, ha jól tudom.

Igen a tofuban a nagy fehérjetartalmú szója van.

El kellene menni orvoshoz, mert komoly reakciónak tűnt amit leírtál.

2019. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!