Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés
Csaba74897489 nevű felhasználó kérdése:

Minden nap RHINOSPRAY PLUS t használok. Nem tudok/tudunk leszokni róla az anyukám és nővérem se tudna meglenni nélküle mert semmi mástól nem dugul ki az orrunk. Ti, hogy tudtatok leszokni róla és, hogy milyen ártalmai lehetnek ennek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: függőség, gyógyszer

2018. márc. 25. 20:01  Privát üzenet  

A válaszok

Hasonló cipőben jártam, sajnos senki nem mondja hogy az ilyen orrspray-k kb olyanok mint a cigi! Komolyan!

Az a baj vele hogy igen, úgy kidugítja az orrot mint semmi más, de ennek az ára hogy utána (legkésőbb 6 óra múlva) úgy bedugul ahogy nélküle sose dugult volna be! Ettől persze újabb spriccelés, utána megint extrém dugulás és a végtelen kör be is indult! :(

Én évekig használtam és nagyjából el is veszítettem a szaglásomat tőle :(

Nehéz a leszokás de megéri! Azóta ha be is van dugulva is az orrom, sosem olyan gáz mint akkor volt, és max 1-2 napig tart. Azt az évi pár napot meg át lehet vészelni.

Ami a leszokásban segített: vannak sima sós víz orrsprayk, valami Sterimar vagy hasonló volt a neve annak amit használtam, ha jól emlékszem. Sovány pótlék a szteroidos spraykkel szemben de a kellemetlen leszokási időben mégis valami.

Amúgy sokat kutakodtam az orvostudomány történelmében meg ahogy fejlődött és hogy mára hogyan működik. Azóta bojkottáltam minden gyógyszert. Egyszerűen nagyon gáz amit művelnek velünk (pl lázcsillapítók) csak egy pici kellemetlenség megúszásáért!

Már vitaminokat se szedek, inkább odafigyelek az egészséges étkezésre.

Akkor fogok csak gyógyszert bevenni ha neadjisten kórházba kerülök, akkor is csak a feltétlenül szükségeseket.

Sok sikert a leszokáshoz!

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. márc. 27. 10:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat nagyon elgondolkodtató volt. És sokat segítettél:)

# 2/4Időpont 2018. márc. 28. 20:28 Privát üzenet

Hali'

Én 12 éve használom sajnos.

Próbáltam letenni de konrkétan befulladok nélküle, és a levegőtlenség miatti pánik miatt többször el is ájultam már.

Orvosom műtétet javasol (orrkagyló csonkolás) nagyon félek.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. júl. 6. 14:51 Privát üzenet
Bakker, be kene tiltani ezeket a sz@rokat és marha nagy kártérítést kérni a gyártóktól!!! :(

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. júl. 6. 15:14 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Masszázs után több férfivendég tapasztal szőrtüszőgyulladást a lábán ki többet ki kevesebbet, ez miért lehet? Higieniára odafigyelek és természetes olajokat használok.
Alergiás vagyok az eperre. Ha epres testápolót és parfümöt használok az kihozza az allergiámat?
Lehet abból gond, hogy egyszerre szedek allergia elleni gyógyszert illetve használok allergiára való orrsprayt és szemcseppet?
Allergiások! Nektek melyik orrspray, illetve gyógyszer vált be?
Van itt rajtam kívül olyan kismama akinek szintén bedugul állandóan az orra? Ez mitől lehet? Ez is lehet a terhességtől? Már régóta rhinospray plust használok mert az vált be....
Rhinospray Plus orrsprayt terhesség alatt rendszeresen használók tapasztalatát szeretném olvasni? Aki most terhes és aki már szült is?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!