Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Igaza van a fodrásznak? De...

Igaza van a fodrásznak? De henna allergiám van.

Figyelt kérdés

Ombrésan zöldre szeretném festeni a hajamat, de a zöld hajfestékben, amit a fodrászom nagyon ajánl, henna is van. Azt mondta, h igyekszik úgy befesteni, hogy ne érjen vele a bőrömhoz/fejbőrömhöz, de én azért aggódom picit. Mert ugye az ilyen hajszínezők színt eresztenek és mikor majd mosom a hajam, a hennás víz a bőrömhöz fog érni. Higgyek a fodrászomnak? Tényleg nem lehet bajom? Ui. Nagyon aggódós vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm


2018. márc. 29. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem csináltatnám meg így...bármit is mondd, aztán ha mégsem úgy van akkor én szenvedjek vele...
2018. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg a hajmosás válik komplikáltabbá...mondjuk fentről lefele mosod és nem 'kócolod' vagy tekered a fejed tetejére, mert a vége lesz azzal festve...1-es voltam
2018. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Orbánost olvastam megijedtem! A hennára is létezhet allergia, szegény.. hát ez reális veszély szerintem is!

esetleg próbáld meg egy csíkban előtte...

2018. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden hajfestékkel hivatalosan tesztet kell végezni a bőrödön, 24-48 órával a festés előtt, hogy lásd, nincs-e allergiás reakció.

Az más kérdés, hogy az emberek ezt nem nagyon teszik meg, mert otthon nem fogsz ezért festéket bekeverni, a fodrásznak meg plusz alapanyag, plusz szájhúzogatás, stb.


Esetedben az allergia erős gyanúja miatt mindenképpen ragaszkodnék a próbához, ha ugyanis a fodrászodra hallgatva belevágsz, akkor komoly bajod lehet belőle. (Bár a fodrászról is megvan a véleményem, hogy ilyet mond neked...)

Másik verzió, hogy te magad elmész egy fodrászkellékes üzletbe, és összetevő alapján keresgélsz olyan zöld hajfestéket, amire azt mondja az eladó, hogy jó, és henna sincs benne. Általad vitt festékkel is köteles festeni neked.

2018. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) anyniban hiszek neki, hogy be tudná festeni úgy, hogy ne érjen a bőrömhöz, de sokkalinkább a hennás vír miatt aggódom. De szerinte annyira nem enged a festék
2018. márc. 29. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Bőrpróbát kell csinálnod 24 órásat. Bemész a fodrászhoz, és kérsz tőle a füled mögé egy pici hennát.
2018. márc. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!