Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » SOS. Calcium sandoz pezsgőtabl...

SOS. Calcium sandoz pezsgőtablettát lehet inni alkoholra?

Figyelt kérdés
Megittam két strongbowot filmezés közben és a kettő között zuhanyoztam is és kipróbáltam az új zuhanyzás közbeni testápolóm de rá fél órára apró piros pontok jelentek meg a mellkasomon és viszket a borom mindenhol. Elég érzékeny a bőröm és a kalcium szokott hatni de nem tudom hogy alkoholra lehet e bevenni. Utána kerestem de nem találtam semmit de a biztonság kedvééért megkérdezem. Köszi a választ.

2018. ápr. 7. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megihatod, bár semmi köze a pöttyeidhez.
2018. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dvtk fan válasza:
100%
Igen, lehet bevenni. Ismerősömnek kell kálciumot szednie és egy esti buli után simán vevette és nem volt semmi baja.
2018. ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már mint minek nincs hozzá köze? Azért gondolom hogy allergia mert tavaly is ugyan így jártam egy testápolóval. a pötyök fél óra alatt kijöttek és kis piros pötyök voltak s viszketek.
2018. ápr. 7. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Szuper, ha szerinted hat a kalcium, mert az orvostudomány szerint nem hat az allergiára. Nyugodtan idd alkoholra, arra se hat. Ha súlyosabb allergiád lenne, amire esetleg már nem kockáztatnád a kalcium placebo hatását, akkor antihisztaminok segíthetnek, pl. a bőrödön a Fenistil gél.
2018. ápr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez ciki mert nekem házi orvos ajánlotta. De most hogy olvasgattam a netten tényleg nem ajánlott meg nem segít. A húgom mogyoró allergiás és neki is ezt ajánlották csak ő nem tablettát hanem ilyen üvegcsében kapja. Azt viszont orvos írhatja csak fel. Nem tudom hogy működik ez de köszönöm a gyors válaszokat.
2018. ápr. 7. 22:57
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Hát az nagyon szomorú, ha orvos hiszi azt, hogy ezzel megold egy ételallergiát. Komolyan veszélybe sodorhatja a beteg életét, ha elhiteti vele, hogy jó rá a kalcium. Nekem is van ételallergiám, kórházban is kötöttem már ki vele, s ott nagyon a lelkemre kötötték, hogy töröljem ki az agyamból a kalciumot allergiára, mert az anafilaxiás sokknál csak az adrenalin injekció fordíthatja vissza az allergiás reakciót, ami halálos kimenetelű is lehet, ha nem kezelik. Márpedig a kalcium eszegetése-iszogatása az egyenértékű a nem kezeléssel.

Állítólag úgy terjedt el ez a kalciumbabona, hogy régebben a Sandoznak volt olyan kalciumos pezsgőtablettája, amiben volt antihisztamin, de aztán ez a termék megszűnt, a hiedelem meg átszállt a kalcium Sandozra, amiben már nincs ilyen hatóanyag. Próbáljátok valahogy tudatni az orvossal, hogy butaságot művel, persze valami indirekt módon. Pl. nyomtassatok ki egy komolyabb cikket a kalcium hatástalanságáról és vigyétek el megmutatni az orvosnak, hogy szeretnétek kikérni a véleményét erről és esetleg tudna-e mondani valamilyen tényleg hatásos szert.

2018. ápr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Az orvost kár győzködni, az idősebb orvosok mind meg vannak győződve arról, hogy hatásos. Meg kell kérni, hogy súlyosabb esetre írjon fel valamilyen erősebb allergiaellenes gyógyszert, aztán vagy beszeded mellé a kalciumot is vagy nem. A csontoknak jót tesz.
2018. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az igaz hogy elég idős az orvos már. E
2018. ápr. 9. 22:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az igaz hogy az orvos már elég öreg. De ezt jó tudni köszönöm szépen a válaszokat. Szerencsére egyszer fordult elő hogy komolyabba rosszul lett a mogyorótól mikor kiderült hogy allergiás rá. Azóta szerencsére nagyon oda figyelünk arra mit kap.
2018. ápr. 9. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!