Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz érzékeny vagyok. Hogy...

Laktóz érzékeny vagyok. Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

Ha tejet iszom megy a hasam. Ez szinte biztos, hogy laktóz érzékenység.

Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat?

Tejet kell, innom, majd megvizsgálnak pl: 30 perc múlva?


Mi van ha haza menet rám jön a hasmenés?

Aki volt már ilyenen, annak, hogy zajlott?


2018. aug. 2. 20:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én voltam, csak nem a kilégzősön, hanem szájnyálkahártya-törletet vettek. Ez abszolút fájdalommentes, egy perc alatt megvan. Azt lehet megtudni belőle, hogy genetikai hajlam van-e. Nekem pozitív lett, rajta van a leleten, hogy "laktózérzékeny". Diétát javasolt a gasztroenterológus, ill. laktáztablettát.

Viszont ez a vizsgálat a laktózérzékenység mértékét nem mutatja ki. És ez alapján még nem állítják ki az adókedvezményhez szükséges igazolást. Ahhoz csak a kilégzéses tesztet fogadják el.

Ilyenen nem voltam, és nem is áll szándékomban. De valóban úgy megy, hogy tömény tejcukrot kell elfogyasztani, aztán pedig bizonyos időközönként vizsgálják a kilégzett levegőt, hogy van-e benne a laktóz emésztetlensége folytán keletkező gáz (a nevére nem emlékszem). Illetve figyelik az esetlegesen megjelenő tüneteket is, hasfájás, hasmenés, hányinger.

Akinek elég erős az érzékenység, az már ott rosszul lesz, ne aggódj. Másfél - két óra a procedúra legalább, szóval még bőven ott leszel a laborban, amikor rád jön a hasmenés.

2018. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!