Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha valaki allergiás a gipszre,...

Ha valaki allergiás a gipszre, azt hogyan látják el, ha eltöri valamelyik végtagját?

Figyelt kérdés
2018. nov. 11. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Olyan nincs hogy valaki allergias ra, mert a gipszben kalcium van. Es akkor a sajat csontjara is allergias lenne, nem tudne mukodni, sot valszeg mar az anyamehben elvetelt.
2018. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek és itt nem gipszelnek, nem is láttam még embert gipszben. Megkérdeztem ismerősömet és mondta, hogy itt ilyen pumpával felfújható műanyag keretes stabilizáló cuccot adnak a törésekre. Kicsit hülyén hangzik, de máshogy nem tudom leírni a cuccot. Viszont ezt már sok emberen láttam.
2018. nov. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rákerestem, ilyenekben szoktak mászkálni az emberek.

[link]

2018. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nos, én tavaly készítettem karácsonyfára díszeket Obiban vásárolható gipszporból, és bőrkiütésem lett tőle.

Viszont sose tört el semmim, szóval nem tudom, hogy mennyiben más annak az összetétele, mint amit az egészségügyben használnak.

2018. nov. 11. 20:51
 5/7 anonim válasza:
van millió alternatíva a gipszre, alapból is ha ki tudod fizetni(kb 3 ezer ha jól emlékszem) sem gipszet adnak hanem egy műanyag kötést, mert sokkal könnyebb és valamivel jobban is szellőzik.
2018. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, nem tervezem összetörni magam, de sose tudni, apámnak úgy tört el a csuklója, hogy megcsúszott a jeges járdán, de örülök, hogy van alternatíva.
2018. nov. 14. 12:08
 7/7 Dumuzi válasza:
73%
Honnan veszed hogy az Obiban vásárolt gipsz vegytiszta? Ha elolvasod az apró betűs részt, biztos hogy találsz valami olyat hogy nyomokban mogyorót és mókust is tartalmaz. Elég ha valamelyik szennyezésre allergiás vagy.
2018. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!